REGI ir RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes (IVDF) struktūrvienība. REGI ir vienīgā zinātniskā institūcija Baltijā, kas nodarbojas ar reģionālistikas kā jaunas zinātņu nozares attīstību, īstenojot Eiropas Savienības reģionālo politiku un veicinot reģiona izaugsmi un ilgtspēju.
Sociālās zinātnes
Humanitārās un mākslas zinātnes
Medicīnas un veselības zinātnes
Institūta mērķis ir veikt starpdisciplinārus pētījumus humanitāro un sociālo zinātņu jomā, nodrošinot Latgales reģiona izpēti Latvijas, Eiropas un pasaules kontekstā; attīstīt institūta zinātnisko bāzi; veicināt pētījumu rezultātu praktisko pielietojumu, komercializāciju un integrēšanu studiju procesā un sabiedrībā kopumā.
REGI pētniecība tiek organizēta atbilstoši virzieniem:
Pamatojoties uz to, REGI pētniecība tiek organizēta:
REGI ietilpst kopējā RTA Zinātniskās darbības struktūrā un darbojas atbilstoši RTA Zinātniskās stratēģijas nostādnēm, kurā ir noteikti īstermiņa un ilgtermiņa mērķi.
REGI zinātniskā darbība cieši saistīta ar Valsts zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādnēm un izvirzītajiem mērķiem 2014.–2020.gadam, kas nacionālajā attīstības plānošanas sistēmā ir daļa no Viedās specializācijas stratēģijas un sekmē valsts ilgtermiņa un vidēja termiņa politikas plānošanas dokumentos izvirzīto mērķu sasniegšanu. Tā kā zinātnes, tehnoloģiju un inovācijas politikas virsmērķis ir Latvijas zināšanu bāzes un inovāciju kapacitātes attīstība un inovāciju sistēmas koordinācija, tad REGI darbība tiek balstīta uz trim pamatfaktoriem.
1. Atvērtā inovācija, kuras pamatā ir 2 galvenās idejas:
1) REGI izmanto ārējās zināšanas un tehnoloģijas, lai stiprinātu pašu inovācijas (aktīva pētnieku piedalīšanās konferencēs un starptautiskos projektos nodrošina ārējo zināšanu un tehnoloģiju integrēšanu savos inovatīvos pētījumos) un
2) REGI veido vērtību no iekšēji izstrādātās inovācijas, kas ne uzreiz tiek izmantota pašu darbā (pētnieki ar inovatīvām idejām, zinātnisko metodoloģiju tiek aicināti starptautiska un nacionāla līmeņa līgumdarbu izpildē, piem., līgums ar Palgrave Macmillan izdevniecību, ar Latviešu valodas aģentūru, Izglītības un zinātnes ministriju u.c.). Inovāciju process ir pieejams arī cilvēkiem ar pieredzi citās starpdisciplinārās jomās (piem.: VPP INOSOCTEREHI; INTERREG LAT-LIT projekts POZCOPING u. c.).