Jauktais koris “Sonitum”

#

Kora ”Sonitum” dziedātāju ieguvumi:

  • jauni, dziedoši, atraktīvi draugi korī;
  • jautras, neaizmirstamas ballītes, koncerti un koncertbraucieni;
  • muzicēšanas talanta pilnveidošana;
  • relaksējoši mēģinājumi;
  • iespēja piedalīties Studentu dziesmu un deju svētkos u.c. muzikālos festivālos.

Dibināšanas gads: 1995.

Diriģents: Jānis Mežinskis

Dziedātāji: 35. Nosaukums: Sonitum – no latīņu valodas ‘skaņa'. Kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Mežinskis apgalvo, ka koris ir jauneklīgs, dedzīgs un skanīgs.

Ieraksti: Rēzeknes Augstskolas (tagad - Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas) himna (teksts – A. Kūkojs, mūzika – A. Everss, solisti – S. Ratele, J. Mežinskis); CD “Dīva pasauļs” (kora mākslinieciskā vadītāja J. Mežinska un vokālās pedagoģes G. Kuzminas-Juknas latgaliešu tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas); videoklips dziesmai “Kas gan to celiņu sudrabiem nosējis” (J. Mežinska latviešu tautasdziesmas apdare).

Koncertdzīve: koris regulāri piedāvā savu repertuāru Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pasākumos, konferencēs, koru draudzības koncertos. „Sonitum” kopš dibināšanas piedalās visos Vispārējos latviešu dziesmu svētkos un Studentu dziesmu svētkos „Gaudeamus”. Koris piedalās Dziesmusvētku kustībā.

Draudzības kori: „Vivat” un „Medera” (Rīga), „Opena” (Turku Universitāte, Somija), „Aura” (Daugavpils Universitāte). Cantus Fortis (Rīga),

„Sonitum” hronika

* 1995. g. – dibināts un ieguvis savu nosaukumu. Piedalījies visos Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”; visos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos; regulāri piedalās Latgales Dziesmu svētkos.

* 1997. g. – dalība akadēmisko koru festivālā Kaunas Cantat, Kauņā (Lietuva).

* 1999. g. – koncerts Tallinā (Igaunija) un Helsinkos (Somija).

* 2007. g. – Somijā viesojas pie draugiem – Turku universitātes jauktā kora Opena. Koncerti – Turku Universitātē, Pedagoģiskajā Universitātē Raumā un Tautas namā pilsētiņā Piikio.

* 2007. g. – uzņem “Opena” kori Rēzeknē. Kopējs koncerts Rēzeknes kultūras namā.

* 2008. g. – koncertbrauciens uz Norvēģiju. Vairāki koncerti skolās, izstāžu zālēs, tautas namos.

* 2005., 2006., 2007., 2008., 2009. g. – dalība jauniešu koru festivālā Jūrmalā.

* 2011. g. – Ziemassvētku koncerti uz prāmja Rīga – Stokholma (sadarbībā ar kompāniju „Tallink”).

* 2012. g. – 1. vieta akadēmisko koru konkursā „Kristāla kapela” Maskavā (Krievija).

* 2014. g. decembrī – dalība labdarības koncertā „Nāc līdzās”, atbalstot neredzīgo bērnu kori.

* 2015. g. – Augstākās pakāpes diploms Republikāniskajā koru skatē.

* 2015. – 2023. gadā:

  • RTA koris “Sonitum” piedalījies visās republikāniskajās koru skatēs, iegūstot 1. un Augstākās pakāpes diplomus.
  • Neaizmirstami iespaidi gūti, piedaloties Latviešu vispārējos Dziesmu un deju svētkos Rīgā, Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus” Tartu (Igaunija), kā arī koncertbraucienā uz Bulgāriju.
  • Šajā periodā koris “Sonitum” ar RTA un programmas Erasmus+ atbalstu ir ieskaņojis un izdevis CD “Dīva pasauļs”, kurā apkopotas kora mākslinieciskā vadītāja J. Mežinska un vokālās pedagoģes G. Kuzminas-Juknas latgaliešu tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas, kā arī izdevis videoklipu dziesmai “Kas gan to celiņu sudrabiem nosējis” (J. Mežinska latviešu tautasdziesmas apdare).
  • Koris regulāri uzstājas akadēmijas pasākumos un koncertos. Katru gadu piedalāmies Latvijas Radio 2 rīkotajā dziesmu maratonā Gadsimta garākā Līgodziesma, kur “ Sonitum ” dziedātā dziesma dzirdama radio ēterā visā pasaulē.
  • 2023/2024. kora darbības sezonā Sonitum plāno piedalīties 23. starptautiskajā kora mūzikas konkursā Klaipēdā ( Lietuva ).