Notika meistarklases nodarbības “From concept to collection” Inženieru fakultātes studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” studējošajiem, vadīja Kauņas lietišķo zinātņu universitātes (Lietuva) vieslektore, jaunā, talantīgā dizainere Milda Jankuviene. Tā bija vērtīga tikšanās, jo dizainere ar tērpu kolekciju “Mild Power” šogad piedalījās arī RFW rīkotajās modes skatēs Rīgā.

Meistarklases nodarbības izvērtās, kā trīs mācību iestāžu sadarbības pasākums, jo to saturs bija nozīmīgs un interesants arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas programmas “Apģērbu dizains” audzēkņiem (skolotāja Skaidrīte Romančuka). Visi dalībnieki tika iesaistīti praktiskās nodarbībās. Skicējot un uzklausot dizaineres pieredzi sagatavotā prezentācijā, varēja apgūt jaunus paņēmienus, pieejas un pielietotu to visu, izstrādājot apģērbu dizaina projektus no idejas līdz rezultātam.

Zināms, ka ilgtspējīgas attīstības tendence kļūst arvien populārāka, to var redzēt arī jaunajās kolekcijās, kas balstās uz ilgtspējību un ētiku. Arī pati RFW debitante, dizainere Milda Jankuviene savā prezentētajā tērpu kolekcijā mākslinieciski un prasmīgi iesaistījusi materiālu atgriezumus. Diskusijas ar dizaineri rosināja domāt par ilgtspējīgu modi, izvērtējot – vai tie ir stereotipi, vai realitāte?

Radošā sadarbībā gūtās idejas, zināšanas un prakse rosinās arī topošos nozares profesionāļus virzīties uz atbildīgāku attieksmi un rīcību savos apģērbu dizaina projektos, kas būtu balstīti zaļā domāšanā un atbildīgā izejmateriālu patēriņā. Liels paldies visiem par dalību!

 Silvija Mežinska,

studiju virziena “Ražošana un pārstrāde” vadītāja,

studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktore