Grāds: Akadēmiskais inženierzinātņu maģistra grāds mehānikā un metālapstrādē
Studiju ilgums un maksa:
Studiju valoda: latviešu, angļu
Kredītpunktu skaits: 120 KP
Programma izveidota sadarbībā ar Mitveidas augstskolu Vācijā (Hochschule Mittweida). Studentiem ir iespēja praktizēt un apgūt jaunas tehnoloģijas, kas vērstas uz dažādu materiālu lāzerapstrādi t.i. virsmu strukturēšanu, griešanu, marķēšanu, metināšanu un uzkausēšanu, paralēli pētot, markoapstrādes cietību un mikrocietību, hidrofobās un hidrofīlās īpašības, fāzu pārejas izmaiņas, nodiluma un skrāpējuma izturību, kontrastu un atstarošanās spektra īpašības u.tt. Šīs programmas absolvēšana nodrošina aktuālāko zināšanu iegūšanu lāzertehnoloģiju jomā, jo lāzertehnoloģijas tiek pielietotas praktiski visās dzīves sfērās – komunikācijas, medicīna, vides aizsardzība u.c. Jāpiebilst, ka studentiem tiek piedāvāta iespēja divus semestrus studēt arī Vācijā un iegūt abu augstskolu diplomus.
Studiju finansējums– valsts budžeta līdzekļi vai pašfinansējums. Studijas ir iespējams apvienot ar darbu.
Studiju programmas absolvents:
Studiju programmas absolventu nodarbinātības perspektīvas: Akadēmiskā maģistra studiju programma „Lāzertehnoloģijas” paredzēta augsti kvalificētu inženierzinātņu speciālistu sagatavošanai Latgales reģionā, Latvijas un Eiropas Savienības tautsaimniecības vajadzībām. Galvenās problēmas, kuras iezīmējas nākotnē, skar galvenokārt inženierzinātņu jomu speciālistus. Darba devēji uzsver, ka īpaši kritiska ir situācija ar augstākās kvalifikācijas speciālistu pieejamību. Respondenti ir norādījuši, ka atsevišķās jomās jau šobrīd ir vērojams augsti kvalificētu darbinieku trūkums. Jomas, kuras ir sevišķi svarīgas – inženierzinātnes.
Akadēmiskajā maģistra studiju programmā „Lāzertehnoloģijas” var pieteikties personas, kuras:
Studiju programmas mērķis: nodrošināt zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu lāzertehnoloģijās, kas atbilst LKI 7. līmeņa zināšanām, prasmēm un kompetencēm inženierzinātnēs, integrējot lāzertehnoloģiju un radniecīgu jomu zināšanas jaunu produktu, tehnoloģiju un metožu radīšanā.
Studiju programmas uzdevumi:
Sasniedzamie studiju rezultāti:
Studiju programmas noslēgumā paredzētais noslēguma pārbaudījums: Maģistra darbs
Studijām latviešu valodā:
1) Profesionālais vai akadēmiskais bakalaura grāds (studiju ilgums vismaz 3 gadi un apjoms vismaz 180 KP) vai pirmā cikla profesionālā augstākā izglītība inženierzinātnēs un tehnoloģijās, fizikā, datorikā. Uzņem konkursa kārtībā, ņemot vērā vidējo vērtējumu diploma pielikumā.
2) Pretendentiem ar profesionālo vai akadēmisko bakalaura grādu (studiju ilgums vismaz 3 gadi un apjoms vismaz 180 KP) vai pirmā cikla profesionālo augstāko izglītību dabaszinātnēs, matemātikā un informācijas tehnoloģijās (izņemot fiziku, datoriku), veselības aprūpē, ražošanā un pārstrādē un lauksaimniecībā jānokārto iestājpārbaudījums: rakstiskā daļa - referāts par iespējamo pētniecisko tēmu lāzertehnoloģiju jomā (6-10 lpp.); mutiskā daļa – pārrunas, lai novērtētu reflektanta zināšanas lāzertehnoloģiju fizikālajos pamatos un izpratni par pieteikto pētījuma tēmu un tās problemātiku. Uzņem konkursa kārtībā atbilstoši iegūtajam vērtējumam iestājpārbaudījumā.
Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.