Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ir izveidojušās sporta aktivitāšu tradīcijas, kas veicina studentu iesaistīšanos dažādās aktivitātēs ārpus studiju procesa. Katru gadu tiek organizēti basketbola, volejbola, telpu futbola un florbola sacensību turnīri, kuros piedalās arī citu mācību iestāžu audzēkņi, kas ir mūsu potenciālie studenti.

Akadēmijas komanda katru gadu piedalās Stipro skrējienā, kas ir viens no visgrūtākajiem fiziskās sagatavotības izaicinājumiem. No 2012. gada 18. novembra Rēzeknē notiek skrējiens „Ieelpo Rēzekni” pa pilsētas ielām. Arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu komanda tradicionāli piedalās šajās sacensībās, izceļoties ar atraktīvu komandas noformējumu. Īpaši aktīvi ir Erasmus studenti, kas labprāt iesaistās sportiskajās aktivitātēs.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Valsts robežsardzes koledžu gan studiju, gan sporta jomā. Kopš 2007. gada regulāri tiek organizēts „Sadraudzības kauss”. Sacensību nosaukums norāda galveno mērķi – veicināt sadarbību starp Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Valsts robežsardzes koledžas studentiem un darbiniekiem. 2015. gadā tika izveidota kopīga komanda, kas piedalās Latvijas Studentu Basketbola līgā, kur sacenšas spēcīgākās valsts studentu komandas.

Akadēmijas studentu komandas aktīvi piedalās arī pilsētas un novada sacensībās, kur regulāri tika izcīnītas godalgotās vietas. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas sporta spēļu komandas piedalās arī Latvijas Universiādes organizētajās sacensībās. 2006. un 2007. gadā būtiskākais sportiskais sasniegums bija atkārtoti izcīnītā 2. vieta Augstskolu kausa izcīņā, kur piedalījās spēcīgākās Latvijas augstskolu volejbola komandas. 2012. gadā Guntars Briljonoks un Deniss Morozs ieguva 3. vietu Latvijas Universiādes džudo komandu izcīņā.

Mūsu sportistiem ir arī starptautisko sacensību pieredze. No 2007. līdz 2011. gadam RTA vīriešu volejbola un 2013. gadā florbola komanda piedalījās starptautiskajās Baltijas valstu studentu sacensībās „SELL games”. 2008. gadā RTA vīriešu volejbola komanda piedalījās Starptautiskajā Augstskolu kausa turnīrā un izcīnīja 3. vietu.

No 2012. līdz 2014. gadam veiksmīgi startēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas sieviešu volejbola komanda, kas šajā laika posmā izcīnīja 1. vietu Rēzeknes novada „Rudens kausā”, divas reizes kļuva par Rēzeknes pilsētas čempionēm un 2013. gadā tika iegūta 3. vieta Rēzeknes pilsētas čempionātā. Piedalījās Latgales sieviešu volejbola līgas turnīrā.

 

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.