Vispārizglītojošie kursi: sniedz vispārīgas zināšanas, ļauj apgūt profesijai galveno zinātņu nozaru pamatus, sagatavo profesionālo zināšanu un prasmju apgūšanai. Nozīmīgākie studiju kursi:
Vispārīgā psiholoģija , Socioloģija, Sociālā psiholoģija, Ētika un vērtības sociālajā darbā, Uzņēmējdarbības un vadības pamati utt.
Teorētiskie pamatkursi: sniedz teorētiskas zināšanas darbībai profesijā, piemēram
Politoloģija, Cilvēktiesības un Sociālā politika, Personības attīstības psiholoģija, Gerantoloģija, Organizāciju psiholoģija, Sociālā darba un rehabilitācijas vēsture un attīstība, Teorija un prakse par cilvēku ar invaliditāti socializāciju, Veselības psiholoģija, Adiktīvas uzvedības psiholoģija utt.
Profesionālās specializācijas kursi: sniedz iespēju apgūt profesionālās zināšanas un prasmes, ļauj sagatavoties profesionālās kvalifikācijas ieguvei. Nozīmīgākie studiju kursi:
Sociālā darba tehnoloģijas un metodes, Antidiskriminācija un sociālais darbs, Sociālais darbs kopienā, Komandas darbs sociālajā darbā, Starpkultūru jautājumi sociālajā darbā, Krīžu prevence sociālajā darbā, Karitatīvais sociālais darbs, Dokumentu pārvaldība sociālajā darbā, Kvalitātes novērtēšanas metodoloģija sociālajā darbā, Sociālā rehabilitācija cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, Psihosociālā rehabilitācija, Profesionālā rehabilitācija utt.
Brīvās izvēles kursus students atbilstoši savām interesēm brīvi izvēlas no RTA kopējā brīvo izvēles kursu piedāvājuma studiju programmā noteiktajos apjomos, piemēram,
Stresa vadīšana, Profesionālā pašizglītība (pašizaugsme), Bŗīvā laika animācija, Psihosomatiskie traucējumi, utt.
Divi centralizētie eksāmeni no minētajiem (pēc reflektanta izvēles):