Kristīgās mācības un ētikas skolotājus sagatavo vēl arī Latvijas Universitātē. Ar šo augstskolu izveidojusies sadarbība, gan darbojoties kopējos projektos, gan apmainoties ar informāciju, metodiskiem līdzekļiem, kopīgi strādājot konferencēs, semināros utt. Skolotāja studiju programmu struktūra, studiju organizācija abās augstskolās pamatā ir līdzīga. Ir vienādas studentu uzņemšanas prasības – 2. līmeņa augstākā profesionālā pedagoģiskā izglītība. Atšķirīgas iezīmes ir: 1) LU programmas absolventi papildus iegūst arī maģistra grādu izglītībā; 2) studiju programmas apjomā (RTA – 60 KP (90 ECTS), bet LU programmā – 80 KP (120 ECTS)); 3) RTA programmas saturā, neskatoties uz starpkonfesionalitātes principu, atsevišķos studiju kursos (piem., Svēto Rakstu ekseģēzes pamati) vairāk dominē katoliskā ievirze, bet LU programmā – prostestantiskā.
Insbrukas universitātes (IU,Austrija) bakalaura studiju programmas „Katoliskās reliģijas pedagoģija” apjoms ir 180 ECTS; studiju ilgums 6 semestri. Kopīgās iezīmes ar RTA programmu ir studiju kursa satura ievirze, lai sekmētu studējošo kominikatīvo prasmju attīstīšanu starpreliģiju/starpkonfesiju dialogā. Atšķrīgās iezīmes: 1) IU programmas saturs vairāk virzīts uz akadēmisku teoloģijas un filozofijas kursu apguvi (piemēram, Filozofijas apguvei atvēlēti 16.5 ECTS, Vēsturiskās, Morālās un Sistemātiskās teoloģijas apguvei vairāk kā 30 ECTS; RTA programmā šiem kursiem atvēlēti 10,5 ECTS; 2) Reliģijas didaktikas apguvei IU programmā paredzēti tikai 8,5 ECTS, neparedzot pedagoģisko praksi mācību iestādēs; 3) IU programmas absolventi tiek gatavoti karjerai pastorālajā (misijas) jomā, jaunatnes konsultācijai (t. sk. skolas vidē) ticības jautājumos u.tml.
Vitauta Dižā universitātes (VDU, Kauņa, Lietuva) Katoļu teoloģijas fakultātē īstenotajā bakalaura studiju programmā „Reliģijas pedagoģija” studiju ilgums ir 8 semestri. Līdzīgi kā RTA, arī VDU programmā studiju kursu saturā īpašu vietu ieņem jautājumi par kristīgo ētisko vērtību nozīmi sabiedrībā; abās programmās tiek aktualizēta gan virkne teoloģisku priekšmetu, gan pedagoģijas un psiholoģijas kursi. Atšķirīgās iezīmes: 1) RTA programma veidota, ievērojot starpkonfesionalitātes principu, VDU īstenotā programma ir konfesionāla, kas saistīts ar šīs universitātes Teoloģijas fakultātes ciešo saistību ar katoļu Baznīcu, kā to rāda fakultātes nosaukums (Katoļu teoloģijas fakultāte); 2) RTA lielāka vērība pievērsta tam, lai studenti iegūtās zināšanas par teoloģiju un Bībeles ekseģēzi saskaņotu ar sekulāro kontekstu, kurā viņiem ikdienā būs jāstrādā un apzinātos tos izaicinājumus un aktualitātes, kas eksistē mūsdienu Eiropā. Tāpēc starp piedāvātajiem kursiem ir arī “Starpkultūru komunikācija” (3 ECTS) un “Reliģijas socioloģija” (3 ECTS). VDU, piemēram, ir tikai „Kristīgā vispārējā socioloģija” (3 ECTS), bet un lielāka loma atvēlēta katoliskās teoloģijas kursiem; 3) VDU programmā pedagoģiskajai praksei atvēlēti tikai 15 ECTS; 4) VDU programma sniedz iespēju tās absolventiem darboties plašākas reliģiskās izglītības jomā, pamatā ārpusklases nodarbību organizēšanā katoļu Baznīcas institūciju paspārnē gan bērnu, gan arī pieaugušo vidū.