Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija dāvinājumā saņem informatīvo izstādi “Ziemeļvalstu ilgtspējīgās pilsētas”

Sākas: Otrdiena, 1. septembris   Beidzas: Piektdiena, 25. septembris

Septembrī Rēzeknē tiek plānotas Ziemeļvalstu dienas, piedāvājot plašu pasākumu programmu dažādām pilsētas iedzīvotāju mērķauditorijām un vecuma grupām. Programmā būs iekļauti semināri un diskusijas, priekšlasījumi, izstādes, kino filmas un muzikāli priekšnesumi.

Ziemeļvalstu dienu Rēzeknē ietvaros Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija dāvinājumā saņems informatīvo izstādi “Ziemeļvalstu ilgtspējīgās pilsētas”, kas demonstrē aktuālākos risinājumus, ko mūsdienu pilsētvidē radījuši Ziemeļvalstu arhitekti un inženieri. Augstskolā izstāde būs skatāma sākot ar 1. septembri, bet 24. septembrī Ziemeļvalstu delegācija ieradīsies Rēzeknē, lai svinīgā gaisotnē dāvinājumu nodotu augstskolai.   

Izstāde ir informatīvi izglītojoša un iztirzā 5 tēmās, kas saistītas ar ANO 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem – iedzīvotāju fizisko un garīgo labklājību, pielāgošanos klimata pārmaiņām, drošu un videi draudzīgu transportu, gaisu piesārņojošo vielu emisiju samazināšanu un atkritumu pārvēršanu vērtīgā resursā. Attēlotie risinājumi veido satvaru, lai daudzas no šīm pilsētvides problēmām varētu veiksmīgi risināt.

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stefans Ēriksons uzsver: “ANO 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķi tika izvirzīti, lai pasaulē mazinātos nabadzība un pasaules attīstība būtu ilgtspējīga. Šie mērķi ir aktuāli visām valstīm un sasniedzami tikai kopīgiem spēkiem. Man ir patiess prieks, ka varam šo izstādi nodot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentiem un pasniedzējiem, un ceram, ka Ziemeļvalstu piedāvātie risinājumi iedvesmos un būs noderīgi studiju procesā.“

Izstādi veidojis Dānijas Arhitektūras centrs (DK), Design and Architecture Norway (NO), ArkDes & Form/Design Center (SE), Islandes Dizaina centrs (IS) un Archinfo (FI). Izstādi finansē Ziemeļvalstu Inovāciju centrs (Nordic Innovation).

Izstādi latviešu valodā adaptējis Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu