Starptautiskā plakātu konkursa “Ceļā uz Latvijas simtgadi” izstāde Latgales Kultūrvēstures muzejā

Sākas: Trešdiena, 17. oktobris   Beidzas: Otrdiena, 13. novembris

Starptautiskajā plakātu konkursā “Ceļā uz Latvijas simtgadi” tika iesniegti 110 darbi, tika pārstāvētas trīs valstis (Latvija, Lietuva un Krievija) un četras augstskolas (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Latvijas Universitāte, Pleskavas Valsts universitāte, Kauņas Lietišķo zinātņu universitāte). Plakātu risināšanai tika izmantotas dažādas tēmas: Latvijai nozīmīgi vēsturiski notikumi, Latvijas valsts simbolika, Latvijai raksturīgas zīmes un simboli, etnogrāfija, tautas mākslas ornamentika, Latvijas arhitektūra, daba, svētku tradīcijas – Dziesmu svētki, Līgo svētki, 18. novembris u.tml., ārzemju autoru spilgtākie iespaidi par Latviju u.c.

Konkursa komisija no vairāk kā simts iesniegtajiem darbiem izvēlējās 50 labākos darbus, kas veido izstādes kodolu, savukārt 20 no tiem ieguva godalgotās vietas.

Pagājušajā gadā RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes studiju virziena “Mākslas” docētāji un studenti asociētā profesora Vladislava Paura vadībā īstenojuši šo projektu, pateicoties pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” organizētā Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa finansējumam.

Izstādes atklāšana  - 17. oktobrī plkst. 15.00. Izstāde muzejā apskatāma līdz 13.novembrim.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv