Autorizēties   |   Reģistrēties

EScALADE

EScAlADE ir jauns projekts pieaugušo izglītības jomā, kura īstenošanā ir iesaistīta RTA Reģionālistikas zinātniskā institūta pētnieku grupa un sadarbības partneri no Itālijas, Spānijas, Polijas un Grieķijas.

Neraugoties uz ES pūlēm un ieguldījumiem mūžizglītībā, apmēram 75 miljoni pieaugušo visā Eiropā cieš no zema kvalifikācijas līmeņa. Tomēr mūžizglītība joprojām tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem līdzekļiem, kas palīdz noturēties darba tirgū un atrast jaunu darbu. Lai risinātu šo jautājumu, EScAlADEprojektā uzmanība tiek vērsta uz vecāka gadagājuma strādājošajiem (vecumā no 50 līdz 65 gadiem), kas izslēgti no darba tirgus vai tuvākajā laikā varētu zaudēt darbu.

Projekta galvenais mērķis ir izstrādāt metodes, stratēģijas un materiālus, kas palīdzētu uzlabot pieaugušo mācīšanu un mācīšanos, veicot analīzi un organizējot eksperimentālos kursus, kā arī izstrādāt iespējamās un efektīvās mācīšanās aktīvās/līdzdalības stratēģijas, ņemot vērā kontekstu un iespējas, ko sniedz jaunās tehnoloģijas.

Līdzdalība mācībās un to apvienojums ar jaunajām tehnoloģijām ir jautājums, kas nebija dziļi izpētīts, tomēr mūsdienu sociālās un ekonomiskās vajadzības prasa jaunu mācību modeli, kas sevī ietver spējas sadarboties ar citiem,koncentrēties, strādāt dažādos līmeņos dažādās disciplīnās, pielietot pārsvarā verbālās prasmes un multividi, risināt problēmas un pieņemt lēmumus. Ņemot vērā jaunās problēmas izglītībā, izglītības aktīvās/līdzdalības stratēģiju joma ir pavisam jauna, jo īpaši pieaugušo izglītības ietvaros.

Projekta ietvaros ir paredzēts sekmēt pieaugušo izglītības efektivitāti, organizējot kursuspieaugušajiem vecumā no 50 līdz 65 gadiem, tādā veidā arī piesaistottos, lai paaugstinātu kvalifikācijas līmeni un uzlabotu apmācību veidu, kas vislabāk atbilst noteiktajām darba tirgus prasībām un tā problēmām (izslēgšana no darba tirgus, jauns darbs, jaunas prasmes, lai tiktu atkārtoti uzņemti darbā).

Papildus tam, EScAlADEmērķis ir nostiprināt sadarbību starp dažādām institūcijām, iesaistītām pieaugušo izglītībā, parādot citām Eiropas institūcijām kā var tikt nosprausts un sasniegts kopīgais mērķis. Šajā projektā ir būtiski veidot kopīgu modeli pieaugušo izglītības jomā un kopīgu mācīšanās/mācīšanas metodoloģisko pieeju.

- To see in YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=TVdRjmrEXrM

poster - A1  EScAlade ver3

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu