RA Erasmus+ dalībnieku pieredze, 2014./2015.akad.gads

Santa Katķeviča, Lietuva, Kauno Kolegija/ University of Applied Sciences

Izvēlējos Erasmus+ studiju mobilitāti, jo vēlējos gūt jaunu pieredzi gan mācībās, gan saskarsmēs ar cilvēkiem no citām valstīm. Manuprāt, ja tiek dota iespēja iepazīt citu kultūru un dzīvot jaunā vidē, tā ir noteikti jāizmanto.

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Laimdota Krēsliņa, Lietuva, Vilnius Kolegija

Piedalīties Erasmus+ studiju mobilitātē izvēlējos, jo gribēju izmantot visas iespējas ko sniedz augstskola. Ilgi cīnījos pati ar sevi, jo nebiju droša, ka esmu gatava uz tik ilgu laiku pamest mājas, taču liktenis izlēma manā vietā. Nepaspēju attapties, kad visi dokumenti jau bija parakstīti.

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Simona Geršebeka, Turcija, Pamukkales Universitāte

Erasmus + studiju mobilitātes programmas ietvaros, man bija lieliska iespēja četru mēnešu garumā iepazīt citu kultūru, reliģiju un apgūt vides zinātņu teorētiskos pamatus Turcijā, Pamukkales Universitātē, Denizli.

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Alise Ārgule, Lietuva, Vilnius Kolegija

Izvēlējos piedalīties Erasmus+ studiju mobilitātē, jo vēlējos savā dzīvē izmēģināt kaut ko jaunu. Tā kā dzirdēju no citiem studentiem, ka tā esot lieliska pieredze, tad nolēmu pārvarēt savas šaubas un doties mācīties uz citu valsti. Pateicoties manām kursa biedrenēm, kā arī manas augstskolas koordinatorei Dacei Baltkājei, kuras mani iedrošināja un pārliecināja, man ilgi nevajadzēja domāt braukt vai nebraukt.

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Laura Džeriņa, Bulgārija, European centre for education, science and innovations (ECESI)

Erasmus + praksei izvēlējos pieteikties, jo vēlējos iegūt starptautisku darba pieredzi. Sadarbība starp nosūtošo un uzņemošo institūciju pusēm noritēja ļoti veiksmīgi. Viss tika laicīgi izplānots, sagatavoti nepieciešamie līgumi un dokumenti. Bez tam, augstskolā notika vieslekcija ar uzņemošās puses pārstāvi, kas deva iespēju detalizētāk uzzināt par Bulgāriju – kultūru, valodu, sabiedrību utt.

       

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Inga Toka un Klinta Toka, Grieķija, viesnīca „Grecotel Kos Imperial Thalasso”

Absolvējušas Rēzeknes Augstskolas bakalaura studiju programmu „Uzņēmējdarbība”, Erasmus+ pēcdiploma prakses ietvaros devāmies uz Grieķijas Kos salā esošo viesnīcu „Grecotel Kos Imperial Thalasso”. Tā kā studiju laikā tikām izmantot Erasmus+ iespējas studēt 10 mēnešus Beļģijā, tad šīs prakses ilgums bija vien 2 mēneši – jūlijs un augusts.

          

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Banga Pudža, Grieķija, Grecotel Kos Imperial Thalasso 

Sevis pilnveidošana ir māksla, ko cilvēks spēj sniegt sev. Izmantojot Erasmus+ mobilitātes programmu, katram ir iespēja papildināt savu redzes loku.

          

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Lienīte Litavniece, Hochschule Harz Vācija Friedrichstraße

Erasmus+ mērķis bija nodibināt personīgos kontaktus, lai nākotnē varētu piedalīties projektos, ko piemēram organizē DAAD vai Hochschulkontor. Mobilitātes laikā bija iespēja iepazīties ar dažādu augstskolas nodaļu un arī augstskolas atbalstošo institūciju pārstāvjiem, lai pārrunātu nākotnes sadarbības iespējas.

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Aina Strode, Spānija, Segovijas Mākslas un dizaina augstskola

Piedalīties Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātē Segovijas Mākslas un dizaina augstskolā Spānijā izvēlējos, lai iepazītu citu valstu pieredzi dizaina izglītības īstenošanā. Mobilitātes perioda laikā bija iespēja iepazīt augstskolā īstenotās studiju programmas, apskatīt darbnīcas, laboratorijas, piedalīties studiju procesā.

       

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Dace Visocka, Lietuva, Klaipeda State College

No 9.decembra līdz 12.decembrim devos uz Klaipēdu novadīt lekcijas Klaipēdas Valsts koledžas studentiem. Viesojos Sociālo zinātņu fakultātē, kur tikos ar pasniedzējiem, kuri strādā skolotāju izglītības programmās. Lekcijas mākslas terapijā apmeklēja topošie sociālie pedagogi un sākumskolas skolotāji, kā arī docētāji. Apmeklēju arī veselības zinātņu fakultāti, kur tikos ar prodekāni Skaidri Rackauskieni.

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Inta Kotāne, Daina Znotiņa, Francija, Université de Nantes (IUT de Saint-Nazaire)

2014./2015.st.g. par savu Erasmus+ docēšanas mobilitātes valsti izvēlējāmies Franciju, jo bija vēlēšanās iepazīties ar studiju procesa norisi kādā no Francijas augstākās izglītības iestādēm. Rēzeknes Augstskolas sadarbības partneris Francijā ir Nantes Universitāte, kurai ir vairāki institūti un viens no tiem ir Tehnoloģiju institūts Saint-Nazairē (tas ir 30 km no Nantes) un mēs bijām pirmās, kas devās docētāju apmaiņas programmas ietvaros uz šo augstskolu.

          

WORD Lasīt visu veiksmes stāstu

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.