Autorizēties   |   Reģistrēties

Jaunākās aktualitātes

16.04.2019 RTA īsteno starptautisko sadarbību mācībspēku mobilitātē

Īstenojot starptautisko sadarbību studentu un mācībspēku mobilitātē, aprīļa sākumā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās lektore Ingrīda Kepalaite (Ingrida Kepalaitė) no Utenas Universitātes (Utenos kolegija).

28.03.2019 RTA aizvadīts sadarbības un integrēšanās pasākums

27. martā, atzīmējot Starptautisko teātra dienu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Informācijas centra iebraucējiem rīkots sadarbības un integrēšanās pasākums „Piemēri lomas!”.

20.03.2019 Veiksmīgi aizvadīts RTA studentu sadraudzības pasākums

15.martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Studējošo padomes starptautiskā virziena organizēts sadraudzības pasākums ar mērķi radīt sapratni un draudzīgu saskarsmi starp Erasmus+ programmas studentiem un mentoriem.

09.11.2018 Nacionālā daudzveidība un gaismas svētki Divali RTA

7. novembrī ar mērķi informēt studentus un docētājus par Erasmus+ mobilitātes programmas iespējām un aicināt piedalīties apmaiņas programmā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tika organizēts pasākums, kas sniedza arī ieskatu daudzveidīgajā akadēmijas studentu saimē un iepazīstināja ar Indijā un citur pasaulē svinētajiem gaismas svētkiem Divali. Svētki pazīstami kā gaismas festivāls, kura laikā tiek atzīmēta labā uzvara pār ļauno, gaismas uzvara pār tumsu un gudrības uzvara pār neziņu.

29.10.2018 Notiks seminārs „Erasmus+ Indija”

Lai informētu RTA studentus un docētājus par Erasmus+ mobilitātes programmas iespējām un aicinātu piedalīties apmaiņas programmā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks seminārs „Erasmus+ Indija”. Semināru rīko RTA Ārējo sakaru daļa sadarbībā ar Studējošo pašpārvaldi. Šogad seminārā piedalīsies arī Erasmus+ programmas partnervalsts Indijas studenti, kuri studē RTA.

09.04.2018 Turcijā iegūst Erasmus+ pieredzi

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studiju programmas „Lietišķā komunikācija un tulkošana” 2. kursa studente Sabīne Miglāne atzīst, ka viņu aizrauj valodas un ka viens no viņas dzīves mērķiem ir kļūt par poligloti. „Izskatās, ka esmu uz pareizā ceļa, jo manā valodu bagāžā ir tādas valodas kā latviešu, krievu, angļu, vācu un lietuviešu. Studējot RTA, apguvu latīņu valodas pamatus un pašlaik aktīvi mācos poļu valodu,” saka enerģiskā jauniete, kura, pateicoties mobilitātes programmai Erasmus+, četrus mēnešus studējusi Turcijas universitātē.

21.11.2017 Ārzemju studenti stāsta par sevi un studijām RTA

RTA studē arī jaunieši no dažādām valstīm. Viņu iespaidus par RTA var izlasīt Aijas Mikeles sagatavotajā rakstā ("Rēzeknes Vēstis", 2017. gada 17. novembrī, 4.lpp.).

15.11.2017 RTA studenti iesaistās ESN Latvia darbībā

No 4. līdz 5. novembrim Liepājā, pilsētā, kurā piedzimst vējš, notika astotā ESN Latvia (Erasmus Student Network Latvia jeb Erasmus Studentu Tīkls Latvija) rīkotā Nacionālā Platforma, kurā piedalījās vairāki Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) aktīvisti. Rēzekne tika pārstāvēta kā ESN Rēzekne sekcija. Platformas laikā dalībnieki aktīvi apsprieda vairākus ļoti svarīgus tematus par ārzemju studentu, kuri studē citās valstīs, dzīves uzlabošanu.

10.11.2017 Pieredze, kas var izmainīt dzīvi

Studējot maģistrantūrā, studiju pirmajā semestrī nolēmu piedalīties Erasmus+ programmā, lai izietu trīs mēnešu praksi ārzemēs – Kauņā, Lietuvā. Par šo lēmumu man ilgi nebija jādomā, jo jau iepriekš biju piedalījusies apmaiņas programmās, kuru ietvaros devos studēt uz ārzemēm, un man šī pieredze bija viena no visinteresantākajām studiju procesa sastāvdaļām. Tieši tāpēc es nolēmu vēlreiz izmantot šo iespēju, ko piedāvā akadēmija.

10.11.2017 Prakses laiks Grieķijā: jauna pieredze un neaizmirstamas atmiņas

Vislabākās lietas notiek ar neprātīgiem cilvēkiem, kas nebaidās riskēt, tādēļ mēs – Lauma Circene un Beāte Valaine – izlēmām pirmo mācību gadu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā noslēgt ar pārdrošu rīcību, – nolēmām doties gūt pieredzi, izmantojot Erasmus+ prakses mobilitātes apmaiņas programmu. Pateicoties šai lieliskajai iespējai, ko sniedz mūsu akadēmija, devāmies praksē uz mazu Grieķijas salu – tūrisma pārpildītu vietu Grecotel Daphnilabay Korfu salā.

06.11.2017 Seši mēneši Vācijā – labākais dzīves posms

Ja kāds pirms gada man teiktu, ka es braukšu uz ārzemēm studēt un dzīvošu tur sešus mēnešus prom no visiem saviem draugiem un ģimenes, es nemūžam neticētu. Bet tas notika, un līdz ar to, man neapjaušot, sākās labākie seši mēneši manā mūžā....

06.11.2017 RTA studente Dānijā pilnveido savas sociālā pedagoga prasmes

Reiz sensenos laikos...šī gada februārī, sakravāju savu mazo čemodānu un ar drebošu sirdi un drosmi galvas labajā puslodē devos pretī nezināmajam, kas atradās Dānijā (VIA University Collage, no 6.februāra līdz 16.jūnijam).

01.11.2017 RTA studenti iepazina studiju procesu Francijā

Oktobrī divi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti – Elīna Zujāne un Mārtiņš Strods – devās apmaiņas braucienā uz Nantes Universitāti Saint Nazaire pilsētā, kas ir viena no RTA sadarbības partneriem. Brauciens noritēja, pateicoties sešu Nantes Universitātes studentu projektam. Tā mērķis bija atjaunot ārzemju studentu interesi par mācībām Francijā. Savukārt RTA studentiem parādījās iespēja aplūkot, kā varētu izskatīties RTA Erasmus+ iespējas Nantes Universitātē.

20.12.2016 Kā Rēzeknē iejutušies ārzemju studenti?

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) šogad studē studenti no Lietuvas, Vācijas, Francijas, Bulgārijas, Polijas, Turcijas, Indijas, Saūda Arābijas, Bangladešas, Ēģiptes, Kazahstānas, Uzbekistānas, Gruzijas un Slovākijas. Aicināju jauniešus padalīties savos iespaidos par to, kā viņi ir iejutušies, dzīvojot Rēzeknē un studējot RTA.

31.10.2016 RTA Starptautiskajā vakarā iepazīst citu tautu kultūru, griežas dančos un lauž stereotipus

26. oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ārējo sakaru daļa sadarbībā ar studiju programmas „Uzņēmējdarbība” (studiju modulis: „Tūrisma un viesnīcu uzņēmējdarbības vadība”) 4. kursa studentēm un RTA Studējošo padomes atbalstu rīkoja Starptautisko vakaru, kura mērķis bija veicināt Erasmus+ mobilitāti, paplašināt savu redzesloku, kā arī jautri un izzinoši pavadīt laiku. Pasākumu vadīja 4. kursa studente Arina Rubļova („Tūrisma un viesnīcu uzņēmējdarbības vadība”) un RTA Studējošo padomes Akadēmiskā virziena vadītājs Iļja Lobanovs.

25.08.2016 Iespēja studēt jaunā maģistra studiju programmā Ženēvas Universitātē

Ženēvas Universitāte Šveicē piedāvā iespēju studēt jaunā maģistra programmā „Eiropas un starptautiskā pārvalde”. Tā būs unikāla iespēja apvienot zināšanas par Eiropas un starptautiskajiem jautājumiem.

16.08.2016 Erasmus+ pieredzes stāsts

Jauna pieredze Bulgārijā – Gabrovas arhīvā. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti un absolventi aktīvi iesaistās apmaiņas programmā Erasmus+, izejot praksi citās valstīs un gūstot nenovērtējamu pieredzi.

12.05.2016 Piedāvā vienu stipendiju maģistrantūras studijām Ķīnā

Džedzjanas universitāte (Zhejiang University) Ķīnā piedāvā Latvijas studentiem ar bakalaura grādu vienu stipendiju studijām maģistra programmā “Ķīnas studijas”. Pieteikšanās termiņš - 13. maijs.

16.02.2016 RTA studentu iespaidi par apmaiņas programmu Erasmus+

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti aktīvi izmanto Erasmus+ sniegtās iespējas un iepazīst citu valstu studiju procesu, kultūru un valodu.

15.02.2016 Erasmus+ studenti izvēlas studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Nemanot ir paskrējis rudens semestris, ir beigusies sesija, sācies jaunais darba cēliens, un Rēzeknes Augstskola ir mainījusi savu nosaukumu. Lielās pārmaiņas līdz ar sevi uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) ir „atvedušas” pēdējos studiju semestros jo īpaši lielu Erasmus+ apmaiņas programmas studentu skaitu.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv