Šajās sacensībās piedalījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu komanda „Backlash”, kas ieguva 1. vietu. Komandas „Backlash” sastāvā bija: Ritvars Rēvalds (Profesionālās maģistra studiju programmas „Datorsistēmas”, 2. kurss), Jānis Zalāns (Profesionālās bakalaura studiju programmas „Mehatronika”, 3. kurss), Raitis Rudzišs (Profesionālās bakalaura studiju programmas „Mehatronika”, 4. kurss) un Iļja Sučkovs (Profesionālās bakalaura studiju programmas „Mehatronika”, 4. kurss).

Sacensībās komandas sacentās par galveno balvu – braucienu uz Starptautisko būvniecības tehnikas, transporta, iekārtu un kalnrūpniecības tehnikas izstādi Bauma 2022, Minhenē (Vācija), kuru nodrošina pasākuma ģenerālsponsors AS „UPB”. UPB grupa ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijas valstīs. UPB specializācija ir sarežģītu ēku būvniecība un Design & Build projekti - no projektēšanas līdz pat būvmateriālu ražošanai, to piegādei un montāžai.

Sacensības “Zobrats 2022” ietvēra gan teorijas, gan praktiskos uzdevumus, kurus izstrādāja pasākuma organizatori (“RTU MTAF SP”) un ģenerālsponsors (AS “UPB”).

Organizatoru teorijas uzdevumi ietvēra zināšanu pārbaudi elektronikā, matemātikā, kā arī prasmes elektronikas shēmu veidošanā un lodēšanā, praktiskajā uzdevumā bija jāveido konstrukcija, kas spēs pacelt noteikto smilšu svaru, izmantojot visiem pieejamus materiālus (kartons, šļirces, silikona caurules, kociņi).

Ģenerālsponsoru teorijas uzdevumi ietvēra vispārēju teorijas zināšanu pārbaudi un ģeometrisko ķermeņu projekciju izpratni, bet praktiskajos uzdevumos bija pārbaudītas zināšanas G kodā un bija jāveic lego torņa būve, tika ņemts vērā gan torņa garums, gan tā spēja izturēt zemestrīces simulāciju.

Apsveicam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komandu “Backlash” ar izcīnīto 1. vietu!

Informāciju sagatavoja komandas kapteinis
RTA students Ritvars Rēvalds