Tā ir ilggadēja kora tradīcija, jo koris “Sonitum” ir piedalījies arī iepriekšējos svētkos (2018. gadā Tartu, Igaunijā, bet 2014. gadā Daugavpilī, Latvijā).

Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus” ir viens no būtiskiem posmiem Dziesmu un deju svētku unikālās tradīcijas saglabāšanā un Baltijas valstu vienotības stiprināšanā, jo studentu dziesmu un deju svētku “Gaudeamus” tradīcija aizsākās 1956. gadā, kad pirmo reizi Baltijas valstu studenti savos svētkos satikās Igaunijā, studentu pilsētā Tartu, un kopš tā laika pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm svētki notikuši jau 19 reizes.

Šajos svētkos Viļņā piedalījās kolektīvi no 13 augstākās izglītības iestādēm – 20 jauktie, sieviešu un vīru kori, 8 tautas deju kolektīvi, 2 pūtēju orķestri un klarnešu ansamblis.

19. jūnijā visi dalībnieki no Viļņas rātsnama devās svētku gājienā uz Kalna parka estrādi, kur notika noslēguma koncerts. Gaudeamus lielkoncerta programmu veidoja visu valstu nacionālās programmas (Latvijas programma “Būt jaunam dziesmā un dejā”) un apvienoto koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru apvienotās programmas. Gaudeamus svētku gājienā piedalījās RTA profesore rektore Iveta Mietule un citu augstāko izglītības iestāžu rektori, kā arī Izglītības ministre Anita Muižniece.

RTA jauktā kora “Sonitum” mākslinieciskais vadītājs Jānis Mežinskis šogad bija kopkoru virsdiriģents.

20. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki Gaudeamus notiks Rīgā 2026. gadā.

Informāciju sagatavoja Silvija Mežinska
Foto no kora “Sonitum” dalībnieku arhīviem