Nina Wieda ieguvusi maģistra grādu Central European universitātē un profesores grādu Northwestern universitātē. Šobrīd Northwestern universitātē viņa pasniedz biznesa ētiku studentiem, kuri pēc absolvēšanas strādā finanšu nozarē. Profesore raksturo sevi kā daudzpusīgu personu ar pieredzi žurnālistikā, reklāmā un patērētāju izpētē. Profesore aizraujas ar izglītības iespēju vienlīdzības izpētes jautājumiem: “Latvijā katram studentam ir iespēja studēt augstāko izglītību bezmaksas. Amerikā tas ir pavisam savādāk, ja neesi no turīgas ģimenes, mācīties privātajā universitātē ir dārgi. Northwestern universitāte, talantīgākajiem studentiem piedāvā apmaksātas studijas, dzīves vietas, tā ir vienīgā iespēja.” Jāpiebilst, ka Amerikā ļoti daudzi ņem kredītus studijām, bet tos spēj atmaksāt tikai sasniedzot pensijas vecumu.

Profesore viesojās Latvijā pirmo reizi. Pati profesore atzīst, ka ņemot vērā saasināto situāciju Austrumeiropā, daudzi mēģinājuši viņu atrunāt no došanās uz Latviju: “Ceļojums, visnotaļ, pārspēja manas cerības par šo valsti. Es ļoti izbaudīju seno un tik dažādo Latvijas kultūru, cilvēkus un, protams, dabu, kas Latvijā ir nepārspējama.” Profesore izceļ arī augsto angļu valodas līmeni valstī, par ko ir bijusi izbrīnīta: “Valodas barjera nebūt nebija tas šķērslis, lai es vēl dziļāk izbaudītu šo ceļojumu projekta ietvaros. Gandrīz katrs spēj runāt angļu valodā. Es uzskatu, ka vairāk cilvēkiem nāktos apmeklēt Baltijas reģionu, kas ir nenovērtēts un, kam ir tik daudz, ko piedāvāt gan kultūras, gan uzņēmējdarbības un izglītības jomās.”

BAFF projekta galvenais mērķis ir attīstīt sadarbību starp Baltijas valstīm un Ameriku, veicinot sadarbību tādās jomās kā: izglītība, cilvēkresursu un kontaktu apmaiņā. Kā atzīst proferore: “Projektā mani iesaistīja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas prof. Lienīte Litavniece, kurai esmu ļoti pateicīga par uzņēmīgo raksturu.”

Projekta ietvaros prof. Ninas Wiedas vadībā tika organizēti kvalifikācijas celšanas semināri RTA akadēmiskajam personālam, lekcijas RTA un Valsts robežsardzes koledžas studentiem, kā arī tikšanās ar Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) audzēkņiem un pedagogiem. “Tikšanās laikā ar studentiem un vidusskolu audzēkņiem biju fascinēta ar to domāšanas veidu, kas tiem piemīt. Studenti Latvijā atšķiras no Amerikas studentiem, tieši, domāšanas veidā. Lekciju laikā tika sniegtas daudzas interesantas idejas, tika uzdoti labi jautājumi, studenti paši izsaucās un piedāvāja risinājumus uzdotajām problēmām.” “Izglītības sistēma visnotaļ atšķiras no Latvijas. Biju fascinēta, cik daudzpusīgi ir mani kolēģi Latvijā, kas nodarbojas netikai ar studiju procesa organizēšanu un pētniecību, bet arī pilda pienākumus, kas man kā profesorei Amerikā nav ierasts. Es apzinos, ka man kā profesorei Amerikā ir tāda luksusa lieta kā laiks.”, atklāj profesore.

Profesore Nina Wieda par pieredzi Latvijā: “Atgriežoties mājās es noteikti visus iepazīstināšu ar Latviju, tieši, pastāstot to, cik nenovērtētā tā ir un, ka katram vajadzētu to apmeklēt. Izglītības sistēma, kā studenti Latvijā iegūst izglītību un par viņu pieredzi, ko esmu apzinājusies par šo pavadīto laiku Latvijā, kā arī noteikti iepazīstināšu manus kolēģus ar to, cik centīgi ir mani kolēģi Latvijā, kas uzņemas atbildību par lietām, kas viņiem nebūtu jādara.”

Pateicamies profesorei Ninai Wiedai par atvēlēto laiku un pieredzes pilnajiem stāstiem un lekcijām.