RTA notika seminārs par studentu korporācijām

Svētdiena, 4. jūnijs
27. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) norisinājās informatīvs seminārs par studentu korporācijām.

Šajā seminārā piedalījās studentu korporāciju pārstāvji no: „Fraternitas Arctica”, „Talavija”, „Lettonia”, „Tervetia”, „Ventonia”. RTA studenti tika iepazīstināti ar korporāciju vēsturisko attīstību, ar galvenajiem pamatprincipiem, uz kuriem balstās korporācija. Jaunieši uzzināja par studentu korporāciju dziesmu grāmatām un to, kādas ir korporāciju atšķirības zīmes.

Notika arī paukošanās paraugdemonstrējums, un arī RTA studentiem bija iespēja izmēģināt roku šajā sporta veidā. Tāpat RTA studenti prezentēja paveikto, kas izdarīts, lai Rēzeknē izveidotu korporāciju.

Šajā seminārā tika nostiprinātas draudzības saites starp RTA studentiem un studentu korporāciju biedriem. Latvijas krievu studentu korporācijas „Fraternitas Arctica” pārstāvis par pasākumu saka: „Atgriežoties Rīgā, es līdzi atvedu ne tikai patīkamas atmiņas un labu garastāvokli, bet arī cerību, kas visu laiku auga, pārveidojoties par pārliecību, ka drīz zem Latgales gaišzilām debesīm staigās studenti lepnās korporantu galvassegās.”

Kaspars Ločmelis,

RTA studiju programmas „Tiesību zinātne” 2. kurssRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu