Konfūcija klases pirmā darbības gada rezultāti

Trešdiena, 31. maijs
Nozīmīgs notikums Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centra neformālās izglītības programmas „Ķīniešu valoda” nodrošināšanā bija Konfūcija klases atklāšana 2016. gada septembrī. Pateicoties ĶTR Konfūcija institūtu galvenās pārvaldes „Haņbaņ” atbalstam, jaunās, īpaši aprīkotās un ar mūsdienīgiem mācību materiāliem nodrošinātās telpās (Atbrīvošanas alejā 90) darbu uzsāka brīvprātīgā skolotāja no Ķīnas Zhao Quian un 35 ķīniešu valodas apguvēji četrās dažādu valodas līmeņu grupās.

Studiju gada laikā Konfūcija klases audzēkņi ne tikai apmeklēja ķīniešu valodas nodarbības, bet arī piedalījās dažādās ar ķīniešu tradīcijām saistītās aktivitātēs Rēzeknē un Rīgā (Rudens vidus svētki, Laternu svētki, Pavasara svētki (Jaunais gads) u. c.), kā arī ar labiem rezultātiem piedalījās sacensībās „Ķīniešu valodas tilts”. Daži kursu apmeklētāji plāno šovasar piedalīties vasaras skolā Ķīna, kā arī kārtot starptautisko ķīniešu valodas eksāmenu HSK (Chinese Proficiency Test).

Ķīniešu valodas apguves procesu Latvijas skolās un augstskolās koordinē Latvijas Universitātes (LU) Konfūcija institūts. RTA ķīniešu valoda  tiek mācīta jau ceturto gadu, tāpēc par tradīciju ir kļuvusi LU Konfūcija institūta pārstāvju viesošanās akadēmijā studiju gada noslēgumā. Arī šogad, 29. maijā, institūta  direktors no Latvijas puses prof. Pēteris Pildegovičs un direktors no Ķīnas puses prof. Šans Cjuaņju pasniedza LU Konfūcija institūta sertifikātus 13 kursantiem, kuri bija sekmīgi nokārtojuši gala eksāmenu. 24 kursanti, kuri šajā studiju gadā veiksmīgi mācījās Konfūcija klasē, saņēma RTA Mūžizglītības centra apliecības.

Ķīniešu valodas un kultūras iepazīšana turpināsies no nākamā studiju gada septembra. Gaidīsim gan valodas apguvējus ar priekšzināšanām, gan jaunus interesentus!

Antra Kļavinska, RTA Mūžizglītības centra starptautisko projektu koordinatore

Māra Justa foto

           

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu