RTA pārstāve piedalījās starptautiskā konferencē Bosnijā un Hercegovinā

Otrdiena, 30. maijs
No 19. līdz 20.maijam Vlašica kalnā viesnīcā “Pahuljica” norisinājās XV starptautiskā konference “Satiksmes, ekoloģijas un ekonomikas problēmas un minēto problēmu risinājumu perspektīvas Rietumbalkānu valstīs. Atskats uz Bosniju un Hercegovinu.”, ko organizēja Travnikas Starptautiskā universitātes (Internacionalni univerzitet Travnik) Satiksmes un transporta inženierijas fakultāte un Ekoloģijas fakultāte, sadarbojoties ar akadēmiskajiem partneriem: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA), Udīnes Universitātes (University Udine) Lauksaimniecības, pārtikas, vides un zootehnikas nodaļu (Itālija) un Friuli -Venezia Giulia Ekoinstitūtu (Ecoistituto del Friuli Venezia Giulia, Itālija).

Pēc atklāšanas uzrunām tika pasniegti Pateicības raksti. Šogad tos saņēma programmas komitejas goda locekļi un konferences akadēmiskie partneri: UNINETTUNO Romas Universitātes (Itālija) rektore Prof. Dr.Marija Amata Garito (Maria Amata Garito),  Toruņas Nikolausa Kopernika Universitātes (Polija) rektors Prof. Dr.hab. Andžejs Tretins (Andrzej Tretyn), Viļņas Universitātes Kauņas fakultātes (Lietuva) dekāns Prof.Dr.Kestutis Driaunis (Kęstutis Driaunys), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas laboratorijas vadītājs Dr.Phil.Gilberto Marzano, Ilinoisas Tehnoloģiju institūta (ASV) Ārlietu sakaru pētnieks Peter M.Tase, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija; Udines Universitāte (Itālija) un Ecoistituto del Friuli Venezia Giulia (Ekoloģiskās izpētes institūts, Itālija).

Starptautiskajā konferencē piedalījās viesi no Lietuvas, Latvijas un Itālijas. Šo valstu pārstāvji Travnikas Starptautiskās universitātes studentiem lasīja vairākas lekcijas. RTA Zinātņu daļas vadītāja Sandra Murinska-Gaile lasīja lekciju "Media Literacy via Media Genres" (Žurnālistikas žanri medijpratības veicināšanā).

“Mūs mērķis ir veidot ciešākas attiecības ar pasaules universitātēm, un mums ir iespaidīgs parakstīto līgumu skaits, iespējams, vairāk kā citiem šajā reģionā, un mūsu mērķis ir iekļauties pasaulē pateicoties pētnieciskajai darbībai un izglītībai,” norādīja akadēmiķis Travnikas Starptautiskās universitātes rektors profesors  Dr.Ibrahims Jusufraničs.

Informācija sagatavota pēc mājaslapā  http://www.iu-travnik.com pieejamā rakstaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu