Sarunu un diskusiju ciklā – iedvesmojoša saruna ar Mārtiņu Gaigalu

Otrdiena, 16. maijs
10. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika tikšanās ar mežsaimniecības inženieri Mārtiņu Gaigalu, noslēdzot šī semestra sarunu un diskusiju ciklu „Ja Tu gribi, tad Tu vari”, ko RTA sadarbībā ar SIA „M Foundation” rīkoja Rēzeknes jauniešiem (visiem interesentiem Rēzeknē) – gan vecāko klašu skolēniem, gan studentiem, gan tiem, kuri šobrīd ir sava ceļa meklējumos.

Ciemiņa stāstījums par sevi, par notikumiem viņa dzīvē mijās ar jautājumiem no auditorijas: kas ir labāk darba devēja skatījumā – par darbinieku izvēlēties profesijai jau atbilstoši apmācītu cilvēku vai apķērīgu cilvēku apmācīt noteiktai profesijai, kuras pildīšanai apmācību sākumā viņam trūkst zināšanu; ko var mācīties no pieļautajām kļūdām un neveiksmēm; kā zināt, ka iespēja, ko dzīve piedāvā, ir pareizā, utt.

 „Studentiem šāda cilvēka pieredze ir kolosāls piemērs un stimuls, lai veidotu sev veiksmīgu nākotni, mācītos, lasītu grāmatas un meklētu sevī apslēptus talantus, jo katrs no mums patiešām ir individuāla talantīga personība, kura var ietekmēt ne tikai savu dzīvi, bet arī citu dzīves,” stāsta pasākuma apmeklētāja Jelizaveta.

Te nu nonācām pie atziņas, ka, neskatoties uz to, ka cilvēks alkst pēc stabilitātes, dzīvei ir raksturīga nemitīga mainība, un, ja mēs pieņemam šo faktu, esam atvērti izmaiņām, tās arī nes šīs iespējas. Izglītība ir viena no šādām iespējam, un viss, kas notiek mācību, studiju procesā, dod mums iespēju gūt pieredzi, dibināt kontaktus un mainīties pašam.

Aicinām ikvienu sekot līdzi pasākumu aktualitātēm un izmantot iespēju piedalīties sarunu un diskusiju ciklā „Ja Tu gribi, tad Tu vari”, kas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā turpināsies arī nākošajā studiju semestrī.

RTA lektore Veronika KorklaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu