Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā aizvadītas „Inženieru dienas 2017”

Pirmdiena, 1. maijs, 2017
No 18. līdz 22. aprīlim Rēzeknē notika ilgi gaidītās un atraktīvās „Inženieru dienas 2017”, kuras organizēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātes (IF) Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar RTA Studējošo padomi.

Inženieru dienu laikā RTA viesojās studenti no Pleskavas Valsts universitātes (Krievija) un Jade Augstskolas (Vācija), kuri iesaistījās daudzveidīgās aktivitātēs.

18. aprīlī Inženieru dienas tika atklātas ar RTA IF dekānes Ērika Teirumniekas uzrunu. Aktivitātes sākās ar Rēzeknes pilsētas teritorijā rīkoto fotoorientēšanos. Savus spēkus dalībnieki varēja pārbaudīt deviņos kontrolpunktos Rēzeknes teritorijā. Komandu orientēšanās sacensībās piedalījās piecas komandas. Godalgotās vietas tika sadalītas šādi: 1.vietu ieguva RTA jauktā komanda „Latgaļis piedejo cereiba”, 2.vietu aizraujošā cīņā izcīnīja RTA komanda „Magnusa efekts”, bet 3. vietu ieguva RTA komanda „Āķīši”, 4. vieta Pleskavas Valsts universitātes komandai „Скобари”, savukārt 5.vietu ieguva Jade Augstskolas komanda „Jade-Team”.

Pēc aizraujošajām fotoorientēšanās sacensībām pie Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra „Zeimuļs” notika kuģīšu sacensības pa Rēzeknes upi. Šajā gadā kuģīšu sacensībās bija piereģistrēti 18 dažāda dizaina un konstrukciju kuģīši. Kuģīšu izgatavošanai bija noteiktas prasības atbilstoši izstrādātajam nolikumam, kas bija pieejams RTA mājaslapā, kur arī notika balsošana par oriģinālāko, ekoloģiskāko, konstruktīvi pareizāko mazgabarīta, konstruktīvi pareizāko lielgabarīta un skatītāju simpātijas ieguvušo kuģīti

19. aprīlī norisinājās 21. starptautiskā studentu zinātniski praktiskā konference „Cilvēks.Vide.Tehnoloģijas”, ko atklāja RTA rektors Edmunds Teirumnieks, novēlot visiem studentiem ražīgu un veiksmīgu konferences dienu. Konferences laikā studentiem bija iespēja klātesošos iepazīstināt ar saviem pētījumiem un veidot kontaktus jauno pētnieku vidū, kā arī piedalīties diskusijās. Savus zinātniskos darbus prezentēja studenti no Latvijas, Krievijas un Vācijas. Darbs notika paralēli divās sekcijās, kā arī bija iespējams uzklausīt studentu referātus posteru sesijā. Konferencē piedalījās aptuveni 70 dalībnieki.

20. aprīlī veiksmīgi norisinājās starpaugstskolu „Erudīts”, kurā piedalījās piecas komandas. Prezentējot savu komandu, izpildot radošu uzdevumu un atbildot uz 45 jautājumiem, 1.vietu izcīnīja Jades Augstskolas komanda „Jade-team”, 2. vietu ieguva RTA komanda „A-komanda”, 3. vietu – Valsts Robežsardzes koledžas komanda, dalīto 4. un 5. vietu ieguva Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledžas un Pleskavas Valsts universitātes studentu komandas. Vakarā visus studentus gaidīja Inženieru balle.

21. aprīlī noritēja Inženieru fakultātes absolventu salidojums, kurā par muzikālo noformējumu un jautru gaisotni rūpējās grupa „Ginc&Es” un vakara vadītājs Aigars Abrickis. Salidojuma dalībnieki tika informēti par RTA izmaiņām aizvadītā gada laikā, kā arī par iespēju iesaistīties biedrības „RtA absolventu asociācija” darbībā.

22. aprīlī „Inženieru dienas 2017” noslēdzās ar dalību Lielajā talkā, kuras laikā akadēmijas teritorijā, sagaidot Valsts simtgadi, tika iestādīti sarkanie ozoli.

Esam ļoti pateicīgi Inženieru dienu atbalstītājiem: RTA Studējošo padomei, Rēzeknes pilsētas domei, Rēzeknes novada domei, „Līvu akavaparkam”, bāram-restorānam „GURU”, „Ausmeņa Kebabs”, uzņēmumam „Print & Serviss”, boulinga centram „JOKER”,

Pateicība par palīdzību Inženieru dienu norisē tiek izteikta: IF dekānei Ē. Teirumniekai un IF studiju procesa speciālistei-lietvedei S. Augulei, fotogrāfam M. Justam par notvertajiem fotomirkļiem; RTA studentiem: J. Kirillovai, D. Rudzgailim, M. Strodam, A. Abrickim, D. Mihailovai.

Paldies visiem dalībniekiem, brīvprātīgajiem un organizētājiem! Uz tikšanos „Inženieru dienās 2018”!

Daina Mihailova un Aigars Abrickis, RTA Studējošo padome

Māra Justa foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.