Strādā perspektīvā uzņēmumā

Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
Martā Latgales vēstniecībā GORS notika labāko Rēzeknes novada uzņēmēju apbalvošana. Nominācijā „Gada jaunais uzņēmums” balva tika piešķirta RSEZ SIA „IRBIS Technology”. Balvu saņēma inženieris konstruktors Edgars Samovičs, kurš ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) mehatronikas studiju programmas absolvents un šobrīd studē maģistra studiju programmā „Lāzertehnoloģijas”.

Kā atzīst Edgars, tad studēt mehatroniku izvēlējies, jo gan pašam par šo virzienu bijusi interese, gan arī skolotāji esot virzījuši izvēlēties šo ceļu. Runājot par studiju procesu, jaunietis uzsver, ka RTA viņam patīk mācībspēku attieksme pret studentiem un prasme sniegt visas nepieciešamās zināšanas, kas šobrīd noder darbā.

RTA sadarbojas ar daudziem uzņēmumiem, kuros studenti iziet praksi un, labi sevi parādot, paliek strādāt. Tā notika arī ar Edgaru, kurš prakses laikā saņēma darba piedāvājumu RSEZ SIA „IRBIS Technology”, kas atrodas Rēzeknes novadā. Pirms tam tika izieti kursi ražotnē Maskavā, tad veiksmīgi tika pabeigts diplomdarbs, un pēc RTA absolvēšanas Edgars uzsāka darbu kā inženieris konstruktors. RSEZ SIA „IRBIS Technology” papildus piedāvā pakalpojumus projektēšanas jomā, aprīkojuma nodošanu ekspluatācijā, servisa pakalpojumus un garantijas apkalpošanu, saražotā produkcija tiek eksportēta uz Lietuvu, Baltkrieviju un Krieviju.

Šobrīd RTA Edgars apgūst zināšanas lāzertehnoloģiju jomā. „Mūsu uzņēmums nodarbojas ar dažādu līniju automatizāciju un, iespējams, lāzertehnoloģijas varētu pielietot arī automatizētās ražošanas līnijās,” viņš stāsta, uzsverot, ka inženierzinātņu speciālisti ir ļoti pieprasīti un var atrast darbu arī Rēzeknē.

Inga Kaļva,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Eduarda Medvedeva fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.