RTA būs skatāma izstāde „0,29 karāti”

Otrdiena, 25. Aprīlis
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkā no 26.aprīļa līdz 27.maijam būs skatāma mākslinieka Arta Kozlovska izstāde „0,29 karāti”.

Autors norāda: „Priecājos, ka apmeklē izstādi „0,29 karāti”, kas ir mana pirmā izstāde – atklāta Viļānos, manā dzimtajā pilsētā, bet tagad ir skatāma arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas bibliotēkā – vietā, kur cilvēki nāk gūt jaunas zināšanas un pieredzi.

 Izstāde veidota no 29 karināmiem darbiem, ar atšķirīgu saturu un izpildes veidu, toties kopīgu iezīmi- to saturs tiek atrakts pārdomās un atziņas vai jautājuma veidā uzlikts uz audekla vai papīra, gluži kā dārgakmeņi tiek meklēti un izcelti no pazemes. Ņemot vērā, ka darba process līdzinās sava veida meditācijai un notiek vairāk sajūtu līmenī, dažus darbus nav nemaz tik viegli izskaidrot vārdos, vai nodot domu apkārtējiem, tomēr, kā ir pierādījies, katrs tajos var saskatīt kaut ko sev tuvu, vai vismaz jaunu.

Turpinot darbu salīdzināšanu ar dārgakmeņiem, savus nepozicionēju kā dižus, tāpēc esmu tos ievietojis svara kategorijā, kas atbilst maziem, un nejaušā sakritība starp skaitļiem (29 izstādei atlasītiem darbiem) un svara kategorijas robežu maziem dārgakmeņiem – 0,29 karāti, ir ļāvusi nonākt pie izstādes nosaukuma, kas šādā veidā parāda arī to, ka nejaušībām, sakritībām un citiem spēkiem manos darbos arī ir atvēlēta loma.

Ceru, ar izstādes apmeklējumu būsi ko iemantojis vai vismaz tā būs kalpojusi kā patīkams atpūtas brīdis mācību procesā.”Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv