Atskatoties uz RTA Informācijas dienu pedagogiem

Trešdiena, 19. aprīlis, 2017
7. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika ikgadējais Informācijas dienas pasākums, kurā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī pedagogi no dažādām izglītības iestādēm.

Informācijas dienā RTA Mūžizglītības centrs (MIC) kā atvērto durvju pasākumu pedagogiem piedāvāja līdzdarbošanos trīs metodiski praktiskajos semināros. Atsaucība bija liela un visus trīs seminārus apmeklēja 27 pedagogi.

Nodarbību „Sociālā gleznošana pedagogu profesionālās meistarības pilnveidē” vadīja RTA docētāja Rita Orska un studentes, topošie sociālie pedagogi, Dagnija Valtere un Santa Ratniece. Šajā nodarbībā skolotāji tika iepazīstināti ar inovatīvu metodi, ko var pielietot pedagoģiskā un sociāli pedagoģiskā praktiskā darbībā.

Nodarbībā „Google tiešsaistes instrumenti izglītībā” RTA docētājs Mihails Kijaško interesentiem demonstrēja atsevišķu Google produktu iespējas, īsi informēja par drošības rekomendācijām darbā ar tiešsaistes instrumentiem, dalībnieki saņēma pieeju lekcijas materiāliem e-vidē.

Savukārt metodiski praktiskajā seminārā „Galda kultūras mantojuma saglabāšanas iespējas mājturības un tehnoloģiju stundās” RTA docētāja Nellija Kivkucāne un 2. kursa studenti, topošie mājturības un tehnoloģiju skolotāji Klinta Bērziņa, Jēkabs Volans un Andris Dzērve, demonstrēja tematisku teorijas un prakses vienotību. Katrs apskatāmais un mantotais vēsturiskais artefakts tika atklāts kā saistīts stāsts, kas veltīts kādai dzimtai vēstures laika griežos. Vitālu interesi izraisīja ne tikai iespējas rast ziņas par savas dzimtas saknēm, bet arī kārumu degustācija, seno cepumu recepte un teika.

Atvērto durvju pasākumā RTA MIC vadītāja Karīne Laganovska informēja pedagogus par aktuālitātēm un kursu piedāvājumu pedagogu profesionālās kompetences pilnveidē, kā arī izsniedza apliecības par līdzdalību semināros.

RTA MIC vadītāja Karīne Laganovska

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.