Inženieru dienas – jau pavisam drīz!

Ceturtdiena, 13. aprīlis, 2017
Pavasara atnākšana modina ne tikai dabu, bet arī cilvēkus. 12. klašu skolēni pilnā sparā kārto valsts eksāmenus, domājot par izglītības vai darba gaitām pēc vidusskolas absolvēšanas. Jaunieši, kuri jau ir izdarījuši izvēli un studē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātē (IF), visus interesentus aicina uz RTA „Inženieru dienām 2017”, kas notiks no 18. līdz 22. aprīlim.

Dzīvojam laikā, kad valsts ekonomikas un tautsaimniecības attīstībai vajadzīgi enerģiski, atbildīgi, zinātkāri un tehniski domājoši jaunieši. Latgalē un Latvijā ir daudz uzņēmumu, kuriem vajadzīgi tehniski izglītoti speciālisti. Lai parādītu, ka studēt inženierzinātnes, datorzinātnes, vides zinātnes, būvniecību, pārtikas produktu vai apģērba ražošanas tehnoloģijas ir aizraujoši, RTA „Inženieru dienu” ietvaros organizē Inženieru foto orientēšanās sacensības un tradicionālās kuģīšu sacensības, kas notiks 18. aprīlī plkst. 13.00 un plkst. 16.00. Kuģīšu sacensībās aktīvi iesaistās arī reģiona skolēni, gūstot arī godalgotās vietas. Skolēnus aicinām būt aktīviem un izgatavot kuģīšus atbilstoši nolikumam, kas pieejams RTA mājaslapā http://www.rta.lv/notikums/218.

Tie, kuri pievērsušies zinātnei, raduši jaunas idejas un atklājumus, savu pētījumu rezultātus prezentēs studentu zinātniski praktiskajā konferencē „Cilvēks. Vide. Tehnoloģijas”, kas notiks 19. aprīlī. Konferencē piedalīsies arī studenti no partneraugstskolām Vācijā, Krievijā, kā arī RTA ārzemju studenti. 20. aprīlī plkst. 15.00 intelektuālā spēle „Starpaugstskolu Erudīts” uz zināšanu parādīšanu atraktīvā konkursā pulcēs ne tikai inženierus, bet arī citu jomu studentus.  

Īpašs prieks ir par Inženieru fakultātes absolventiem, kuri veiksmīgi strādā, vada kolektīvus, ceļ mūsu labklājību. Uz tikšanos Inženieru fakultātes visu programmu un gadu absolventus gaidām 21. aprīlī plkst. 19.00.  „Inženieru dienu” nogalē dosim kopīgu pienesumu vides sakārtošanā Lielās talkas pasākumos. „Inženieru dienām” ir arī atbalstītāji, kuri nodrošina balvas sacensību un konkursu uzvarētājiem, kā arī gardumus kafijas pauzēm.

Studenti, skolēni un visi interesenti, kuri grib izjust „Inženieru dienu” atmosfēru, gaidām jūs Inženieru fakultātē visas nedēļas pasākumos!

Ērika Teirumnieka, IF dekāne

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.