Dagdas vidusskolas 12.klases skolēni viesojās Rēzeknes Augstskolā

Pirmdiena, 14. septembris, 2015
11. septembrī Rēzeknes Augstskolu (RA) apmeklēja viesi no Dagdas vidusskolas – 12.a un 12.b klases 26 skolēni un viņu klases audzinātāji.

Vispirms ciemiņi iepazinās ar jauno Inženieru fakultātes ēku, kuru viņiem izrādīja fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka. Pēc tam visi devās uz vēsturisko augstskolas ēku, kur Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne Iveta Mietule un Izglītības, valodu un dizaina fakultātes dekāns Jānis Dzerviniks jauniešiem pastāstīja, kādas studiju iespējas piedāvā katra fakultāte, sīkāk iepazīstināja ar studiju programmām. Tāpat minēja arī par lielisko iespēju iesaistīties Erasmus + studentu apmaiņas programmā, kādas augstskolai ir tradīcijas, kādos ārpusstudiju un starptautiskos pasākumos studenti var piedalīties.

Savās pārdomās par redzēto un dzirdēto Rēzeknes Augstskolā dalījās 12.b klases skolēni un viņu audzinātāja Valentīna Gešmane. Dagdēniete Nastja Jureviča stāsta: „Augstskola patika, vēsturiskā ēka bija sirdij tuvāka, jo šeit ir mājīgāka sajūta, Inženieru fakultātē viss šķiet tāds auksts. Ieguvu sev noderīgu informāciju, jo apsveru iespēju pēc 12.klases beigšanas studēt Rēzeknes Augstskolā par pedagogu. Kādu tieši specialitāti izvēlēšos, to vēl rādīs laiks. Iepriekš pati šeit nebiju bijusi, tikai pagājušajā gadā uz mūsu skolu ieradās pārstāvji no augstskolas un sniedza par šo skolu informāciju.”

Vidusskolēns Oskars Bluks atzina: „Vislabāk no redzētā man patika tieši jaunā Inženieru fakultāte. Apsveru iespēju pēc skolas beigšanas nākt šeit mācīties par inženieri, taču par kādu tieši vēl, nemāku teikt. Laiks rādīs, kā dzīve iegrozīsies. Augstskolu iepriekš esmu apmeklējis pagājušajā gadā Informācijas dienā.”

Skolotāja Valentīna Gešmane uzsvēra: „ Ļoti patika, ka šeit ir daudz laboratoriju, kurās jaunieši var praktiski darboties, lai var pilnveidot sevi, ka nav tikai darbs ar grāmatām, bet arī prakse. Mūsdienās pietrūkst speciālās izglītības skolotāju darbam ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tas ir ļoti pozitīvi, ka šeit tiek piedāvāta šāda studiju programma. Uz tulkiem varētu nākt tie, kas valodās ir ļoti spēcīgi. Pati esmu krievu valodas skolotāja. Vēsturiskā ēka atsauca atmiņā laikus, kad pati studēju. Taču vairāk uzrunāja jaunā Inženieru fakultāte, jo tā ir ļoti mūsdienīga. Vēlētos, lai jaunieši paliktu tepat Latgalē, tāpēc devāmies ar jauniešiem aplūkot, ko piedāvā Rēzeknes Augstskola. Šodien pat satikām divus audzēkņus no mūsu vidusskolas, kuri šeit studē un tas ir ļoti patīkami.”

Cerams, ka Rēzeknes Augstskola uzrunāja šos jauniešus un pēc kāda laika vismaz daži jaunieši varēs šīs saukt par savām otrajām mājām.

Klašu grupas ir aicinātas apmeklēt Rēzeknes Augstskolu. Pieteikšanās un uzziņas pa tālruni 26656553 vai e-pastu: san@ru.lv

Rēzeknes Augstskolas

Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.