RTA notiks NATO un Latvijas drošībai veltīta diskusija

Ceturtdiena, 13. aprīlis, 2017
Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) piektdien, 21. aprīlī, no plkst. 13.00 līdz 14.30 rīko NATO un Latvijas drošībai veltītu diskusiju, kurā Saeimas frakciju deputāti tiksies ar sabiedrību un diskutēs par Latvijai aktuālo. Diskusija notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), 215.telpā (Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne).

Latvijas ārpolitikai aizvadītais 2016. gads bija nemierīgs, pilns ar dažādiem izaicinājumiem un pārsteigumiem, it sevišķi drošības jomā. 2017. gads solās būt līdzīgs. Ko Latvijai nozīmē attiecības ar vienu no vissvarīgākajām organizācijām – NATO? Kā Latvija stiprina savas saites ar šo organizāciju, un vai solidaritāte valstu starpā progresē? ASV prezidenta Donalda Trampa pozīcija attiecībā uz Baltijas valstīm raisa pārdomas. Par to, vai Latvija ir gatava pildīt savas politiskās, praktiskās un finansiālās saistības, kā arī par Latvijas drošības garantiem no NATO puses diskutēsim klātienē ar Saeimas frakciju deputātiem.

Diskusijā piedalīsies: Ojārs Ēriks Kalniņš (Vienotība), Jānis Tutins (Saskaņa), Jānis Ruks (Latvijas Reģionu Apvienība), Silvija Šimfa (No Sirds Latvijai), Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK). To vadīs Rīgas Stradiņa universitātes docents Edijs Bošs.

Diskusija tiek rīkota Latvijas ārējās un drošības politikas gadagrāmatas, kā arī Latvijas ārlietu simtgades projektu ietvaros. Abus projektus atbalsta Latvijas Republikas Saeima un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija; pasākumi tiek rīkoti sadarbībā ar informācijas aģentūru LETA. Aizvadītajā gadā veiksmīgi noritēja reģionālās diskusijas Daugavpilī, Liepājā, Cēsīs un Jelgavā. 2017. gada 21. aprīlī tiekamies Rēzeknē un jau 26. maijā – Ventspilī.

 Rezervē savu vietu pasākuma dalībnieku rindās; http://ejuz.lv/ezekne

Sintija Broka
Latvijas Ārpolitikas institūts
Tel: 29231376Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.