RTA Studējošo padomei – jauns logo

Ceturtdiena, 13. aprīlis, 2017
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti atrod laiku ne tikai studijām, bet arī dažādām ārpusstudiju aktivitātēm, iesaistoties fakultāšu pašpārvalžu un Studējošo padomes (SP) darbībā. Par studentu dzīvi stāsta RTA SP vadītāja Elīna Zujāne.

Jauniete atzīst, ka viņai kā SP vadītājai ir daudz pienākumu. „Jāvada sapulces, jāzina, ko dara Studējošo padome un valde – virzienu vadītāji, Latvijas Studentu apvienībā jāpārstāv mūsu akadēmija. Ja, piemēram, Studējošo padome nevar par kaut ko vienoties, man vienmēr ir galavārds, tāpat ir jāveic attiecīgās dokumentu lietas,” viņa stāsta.

Kādēļ studentiem būtu jāiesaistās fakultāšu pašpārvalžu un SP darbībā? „Tā ir atslēga, lai iepazītos ar vecāko kursu studentiem, un šie kontakti ļoti bieži noder. Var iemācīties organizēt dažādus pasākumus, iepazīties ar studentiem ne tikai no mūsu akadēmijas, bet arī no citām augstākās izglītības iestādēm, kā arī ar Erasmus+ studentiem. Te var iemācīties uzņemties atbildību un pieņemt dažādus lēmumus, kā arī organizēt savu ārpuslekciju brīvo laiku. Kļūst plašāks paziņu loks, kas noder vienmēr un visur,” smaidot saka Elīna.

Šogad RTA Studējošo padomei ir tapis jauns logo, kura autors ir studiju programmas „Mehatronika” students Aigars Abrickis. „Logo redzamas trīs fakultātes un kāpnes uz izaugsmi un attīstību. Studējošo padomes vārdā vēlos Aigaram pateikt lielu paldies par izstrādāto logo!” saka SP vadītāja.

RTA studenti var izkopt savus talantus, dziedot jauktajā korī „Sonitum”, dejojot deju kopā „Dziga”, apgūstot aktiermākslu teātrī „ĶerRA”. Tāpat RTA piedāvā lielisku iespēju apgūt ķīniešu valodas kursus un uzlabot savu sportisko formu dažādās aktivitātēs un sacensībās. „RTA students ir atbildīgs, ļoti bieži esmu novērojusi, ka studenti izvēlas mācīties, nekā apmeklēt pasākumus un ballītes. Tie, kuri aktīvi iesaistās visur, ir nedaudz traki pozitīvā nozīmē, jo vēlas padarīt savu studenta ikdienu neaizmirstamu,” uzskata Elīna.

Ekonomikas un pārvaldības fakultātē jauniete apgūst uzņēmējdarbību (studiju modulis: „Mārketinga sektora vadītājs”), bet paralēli studijām un daudzajiem pienākumiem SP atrod laiku, lai spēlētu basketbolu un volejbolu. „Ar basketbola komandu nesen kļuvām par Alūksnes čempionēm, bet ar volejbola komandu – par Rēzeknes un Balvu čempionēm. Prieks spēlēt ar tik kolosālām komandas biedrenēm!” saka aktīvā jauniete, kuru iedvesmo ģimene un draugi, kā arī sports. Elīnai ir svarīgi, lai viņai apkārt ir patiesi un pozitīvi cilvēki, no kuriem ikdienas steigā gūt uzmundrinājumu vai smaidu.

 Inga Kaļva,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciālisteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.