Projekta „Garšīgie likumi” noslēguma pasākums

Trešdiena, 12. aprīlis, 2017
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) 2015.gadā uzsāka projektu “Garšīgie likumi”, aicinot iesaistīties un sadarboties skolotājus, skolēnus un pārtikas nozares ekspertus. Projekta mērķis – informēt par ikvienam iedzīvotājam saistošiem Eiropas Parlamenta lēmumiem pārtikas drošības un patērētāju tiesību jomās. Projektā iesaistījās arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) skolēni.

Projekta ietvaros, izmantojot EPIB sagatavotos materiālus, skolēni apguva  tēmas: ģenētiski modificētie organismi, jaunā pārtika un alergēni. Mācību noslēguma pasākumā, kas notika šī gada 7. aprīlī  ATV skolēni dalījās ar gūtajām zināšanām un kopā ar ekspertiem diskutēja par pārtikas drošību Latvijā.  Pasākumā piedalījās arī citu skolu skolēni un interesenti.

Pasākumu atklāja EPIB Latvijā pārstāve Jolanta Bogustova. J. Bogustova iepazīstināja klātesošos ar projekta  “Garšīgie likumi” un Eiropas Parlamenta darba pārtikas drošības jomā aktualitātēm. Pārtikas drošības Latvijā aktualitātes izklāstīja Pārtikas un Veterinārais Dienests Ziemeļlatgales pārvaldes pārtikas inspektore Ināra Dzindzuka. ATV  skolēni dalījās ar savām pārdomām un secinājumiem un par pārtikas drošību Latvijā,  palīdzēja noskaidrot, kas ir jaunā pārtika, un, vai tā ir sastopama Latvijā.

Pasākuma noslēgumā ATV skolēnu un RTA programmas „Pārtikas produktu pārstrāde” studentu veidotā tematiskā degustācijā visi apmeklētāji varēja nogaršot jauno pārtiku un pārtikas produktus, kas ir alternatīva dažādiem alerģēniem – zīdkoka un godži ogas, jogurtu ar baobaba pulveri un čia sēkliņām, kvinojas čipsus, ievu un kokosriekstu miltu pīrāgus, nobaudīt karoba dzērienu un smūtiju.

Īpaši liels paldies par aktīvu dalību pasākumā ATV skolniecēm Pūrei Paulai Aleksandrai, Latiševai-Čudarei Santai,  Brokai Agnesei, Kalnejai Maijai, Semulei Viktorijai un RTA studentēm Rasma Asarei, Ivetai Čupriņikovai, Ilzei Piskunovai, Igoram Piskunovam un Tatjanai Semenecai.

 

ATV bioloģijas skolotāja, RTA programmas „Pārtikas produktu pārstrāde” direktore, doc. Rasma TretjakovaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.