Sarunu un diskusiju cikla dalībnieki smeļas iedvesmu pieredzes stāstos

Pirmdiena, 3. aprīlis, 2017
29. marta pievakarē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika kārtējā sarunu un diskusiju cikla „Ja Tu gribi, tad Tu vari” tikšanās. Šoreiz Rēzeknes un novada jauniešiem bija iespēja sarunāties un diskutēt ar žurnālistu, politiķi Ilmāru Latkovski un kuģniecības uzņēmuma „Alpha Shipping” īpašnieku, Šrilankas goda konsulu Arni Ančupānu.

Ciemiņi stāstīja par savu pieredzi, par pirmajiem sasniegumiem un arī kļūmēm, kas lika pārvērtēt lēmumus, labot jau iesākto. Interesanta izvērtās diskusija par spontāno lēmumu vērtību biznesā, kā arī par to, kā darbība politikā kļūst par jaunu pieredzi, kas pilnveido mūs. Viena no pamatidejām, kas izskanēja, – ja gribam dzīvē saņemt iespējas, jābūt rosīgiem, jādarbojas. Šādā veidā mēs piesakām sevi, trenējamies un veidojam dialogus.

Kā šo tikšanos vērtē paši jaunieši – gan tie, kuri piedalījās iepriekšējā sarunā, gan tie, kuri bija atnākuši pirmo reizi?

Santa: „Biju pati pārsteigta, ka man tiešām patika. Gaidīju, ka tas viss būs vairāk tādas kā tukšas motivējošas runas. Bet man ļoti patika, kā viņi stāstīja par to, kā visu sāka, gan atklāja nejaušus gadījumus, kas pamainīja lietu gaitu, gan veiksmes stāstus, gan neizdevušās lietas, reālus smieklīgus notikumus iz dzīves.”

Daniils: „Gribētos dzirdēt vēl konkrētākas atbildes. Uz nākamo tikšanos obligāti nākšu, jo nianses, ko saklausīju, ļoti ieinteresēja.”

Ilze: „Nepaspēju uzdot jautājumu, jo mazliet sakautrējos, bet ļoti patika tas, ka ciemiņi caur savas dzīves notikumiem runāja par to, kas var būt ļoti noderīgs mums katram…”

Kopumā dalībnieki atzina, ka divas sarunu stundas pagāja nemanot. Noslēgumā pārdomām Ilmāra Latkovska atziņa: „Saule ne lec, ne riet. Mēs paši lecam un rietam”.

Nākošā sarunu un diskusiju cikla dalībnieku tikšanās paredzēta aprīļa beigās. Tajā iecerēts runāt arī par cilvēka, kurš atgriezies savu vecāku dzimtenē tikai pēc neatkarības atjaunošanas, pieredzi un skatījumu.

 

RTA lektore Veronika Korkla

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.