RTA studentus aicina radīt inovācijas ostas modernizēšanai

Ceturtdiena, 30. marts, 2017
Rīgas brīvostas pārvalde izsludina inovāciju konkursu studentiem “Osta pilsētai”, kura pamatmērķis ir veicināt moderno tehnoloģiju laikmetam atbilstošu risinājumu izmantošanu Rīgas brīvostas (RBO) saimnieciskajā darbībā, tostarp jaunu sadarbības partneru piesaistei no Āzijas valstīm.

Konkursā “Osta pilsētai” drīkst piedalīties ikviens Latvijas augstskolās studējošais, kā arī ikviens valstspiederīgais, kurš studē ārzemju augstskolās. Jaunieši tiek aicināti meklēt un rast jaunas idejas ostas konkurētspējas palielināšanai, vadoties pēc pieciem tematiskajiem virzieniem: tehnoloģijas, konkurētspēja, loģistika, vide un mārketings. Inovācija var būt unikāla, proti, bez jau gataviem analogiem produktiem tirgū, vai arī piedāvātā ideja var būt jau citviet pasaules ostās izmantots un veiksmīgs risinājums.

Radošās sacensības ietvaros komandai divu cilvēku sastāvā jāpiedāvā kāda inovācija atbilstoši minētajiem tematiskajiem virzieniem (pilns tēmu uzskaitījums konkursa nolikumā, kas pieejams www.ostapilsetai.lv). Otrajā atlases kārtā jeb konkursa finālā studentiem savas idejas būs jāprezentē klātienē, izveidojot kodolīgu un atraktīvu video prezentāciju par savu inovāciju.

“Ostas darbībai ir nozīme tautsaimniecības izaugsmē, jo īpaši, ja tiek izmantotas modernā laikmeta sniegtās iespējas. Lai modernizētu ostu, vēlamies aicināt jaunos prātus palūkoties uz to no malas un piedāvāt savus risinājumus. Iepriekšējo konkursu rezultāti apliecinājuši, ka mums ir radoši un talantīgi jaunieši, kas ir spējīgi radīt ne vien inovatīvas idejas, bet pat jau funkcionējošus piedāvāto risinājumu prototipus. Ticam, ka ar šo konkursu varam sniegt ieguldījumu ne tikai ostas turpmākā darbībā, bet arī jauniešu profesionālajā izaugsmē,“ saka Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis.

 Konkursa “Osta pilsētai” mērķis ir radīt inovatīvus un radošus risinājumus, kas integrējami ostas saimnieciskajā darbībā, kā arī stimulēt jauniešu interesi un izpratni par modernas ostas darbību un tās pienesumu pilsētas attīstībā un arī sniegtās iespējas individuālās karjeras veidošanā.

 Studentu komandas konkursam var pieteikties līdz šā gada 28. aprīlim konkursa mājas lapā http://ostapilsetai.lv/, darbi jāiesniedz līdz 12. maijam, savukārt konkursa fināls notiks 18. maijā. Godalgoto darbu autori saņems jaunākos Samsung viedtālruņus, Kindle e-grāmatu lasītājus, kā arī pārsteiguma balvas no Rīgas brīvostas.

 

 

Kontaktinformācija:

 Alīna Kozlovska

Konkursa koordinatore

T.: +371 26123379

E-pasts: alina.kozlovska@strategies.lv

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.