Notiks starptautisks seminārs „Jaunie valodas lietotāji Latvijā: valodu izglītības politika integrācijai un saliedētībai”

Trešdiena, 29. marts, 2017
10. aprīlī plkst. 10.00 ES mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28 notiks starptautisks seminārs „Jaunie valodas lietotāji Latvijā: valodu izglītības politika integrācijai un saliedētībai”.

Semināra mērķis: informēt un diskutēt par jautājumiem, kas jaunajiem valodas lietotājiem aktuāli valodas apguvē mūsdienu Latvijā, kā arī skatīt šo jautājumu citu Eiropas valstu pieredzes kontekstā.

Jēdziens new speakers (angļu val.) jeb jaunie valodas lietotāji mūsdienu sociolingvistiskajos pētījumos tiek attiecināts gan uz imigrantiem, kuri sāk apgūt vietējo pamatnācijas valodu, gan uz tradicionālo minoritāšu pārstāvjiem, kuri turpina mācīties valsts valodu(-as), gan arī uz reģionālo valodu vai dialektu pārstāvjiem, kuri, noteiktu iemeslu vadīti, ir nolēmuši apgūt to vai citu valodas variantu.

Semināra nolūks: pētniekiem, valodu izglītības un politikas īstenotājiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem un citiem interesentiem kopā diskutēt un meklēt konstruktīvus risinājumus, virzīt radošus ieteikumus un idejas integrācijai un sabiedrības saliedēšanai Latvijā un Eiropā.

Semināra programma šeit.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.