RTA pārstāvji piedalījās starptautiskā konferencē Uzbekistānā

Ceturtdiena, 23. marts, 2017
Šī gada 16. – 17. martā Buhārā, Uzbekistānā, norisinājās starptautiskā konference „Engagement of Employers and Students in Higher Education Process”, Erasmus+ Capacity Building projekta “Internationalisation and Modernisation of Education and Processes in the Higher Education of Uzbekistan, IMEP 561624-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-SP-ERASMUS+CBHE” ietvaros, kuru vadītājs ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) REGI zinātniskais institūts.

    Konferencē piedalījās Latvijas (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija), Grieķijas (Peloponēsas Universitāte), Apvienotās Karalistes (Londonas metropolitēna universitāte, kā arī Uzbekistānas (Buhāras Valsts universitāte, Namanganas Valsts universitāte, Taškentas Valsts Pedagoģijas Universitāte, Taškentas Medicīnas akadēmija, Pasaules ekonomikas un diplomātijas universitāte, Uzbekistānas Pasaules valodu universitāte) augstākās izglītības iestādes. RTA studentus pārstāvēja studiju programmas „Angļu skolotājs” 2.kursa studente Ilze Virviča un studiju programmas „Lietišķā komunikācija un tulkošana” 3.kursa studente Laura Kudravska.

Konferences mērķis bija izveidot vadlīnijas, ar kuru palīdzību studenti un darbadevēji varētu iesaistīties mācību procesā. Konferencē notika atsevišķas sesijas, kurās gan studenti, gan mācībspēki izveidoja vadlīniju pirmvariantu. Studentu sesijas laikā notika ļoti aktīvas pārrunas, kuru laikā katras AII pārstāvji varēja izteikt savas idejas par konferences tēmu. RTA studentes rādīja prezentāciju par pozitīvo studentu iesaisti RTA Studējošo pašpārvaldē un jauno RTA filiāļu atklāšanu Latgalē. Pēc prezentāciju parādīšanas notika tēmu apspriede un darbs pie vadlīniju izveides. Kopējā sesijā daži studentu ieteikumi vadlīnijām atkārtojās, kas nozīmē to, ka studenti vēlas to pašu, ko mācībspēki. Pēc sesijas var izsecināt, ka studenti vēlas aktīvāk iesaistīties lekciju izveidē, mainīt lekciju formātu, padarot tās interaktīvas, paši izvēloties lekcijas tēmu.

Uzbekistānā bija ne tikai iespēja piedalīties ļoti interesantā un inovatīvā projektā, bet arī tika dota iespēja iepazīt Uzbekistānas kultūru, tradīcijas. Brīvais laiks Uzbekistānā tika pavadīts ekskursijās pa Taškentu un Buhāru, ķirbju muzejā, Taškentas vēstures muzejā, drēbju un pārtikas tirgū un citās interesantās vietās. Kā arī bija ļoti patīkami iepazīt citu augstskolu studentus, uzzināt, kā mācības un ārpuslekciju laiks tiek pavadīts citās AII. Šajā projektā studenti bija ļoti aktīvi, zinoši un ar vēlmi kaut ko mainīt. Jau no pirmās dienas studenti iepazinās viens ar otru, aktīvi iesaistījās sarunās. Pašā pēdējā vakarā Buhārā, pēdējo vakariņu laikā, studenti sastūma visus galdus tā, lai nesēdētu atsevišķi, bet gan kopā, un visi fotografējās, filmēja video, runāja, smējās un lieliski pavadīja laiku. Bija ļoti grūti atvadīties no jaunajiem draugiem. Lai arī komunicējām tikai trīs dienas, tagad vēl joprojām notiek aktīvas sarakstes un diskusijas par nākošajām iespējamajām tikšanās reizēm.

Konference „Engagement of Emloyers and Students in Higher Education Process” bija neatkārtojama iespēja iepazīties ar aktīviem un intelektuāliem studentiem un mācībspēkiem, iepazīties ar Uzbekistānu, tās kultūru, tradīcijām un kopā ar ārvalstu un Latvijas profesoriem strādāt pie vadlīniju izveides, kas jau tuvā nākotnē varētu tikt izmantotas lekciju veidošanai, kur gan studenti, gan darba devēji varētu iesaistīties dažādās AII aktivitātēs, tai skaitā lekciju izveidē.

 

RTA studentes Laura Kudravska un Ilze Virviča

   Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.