Lāzertehnoloģiju firmas „Trumpf” pārstāvji apmeklēs RTA

Trešdiena, 22. marts, 2017
23. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) apmeklēs pārstāvji no Vācijas firmas „Trumpf”, kas ir zināma kā pasaulē vadošā firma lāzertehnikas izgatavošanas jomā. Plkst. 12.00 RTA, 308. telpā (Inženieru fakultātē) pārstāvji no „Trumpf” tiksies ar RTA vadību, lai parakstītu sadarbības līgumu, savukārt plkst. 13.30 mediji varēs tikties ar Vācijas firmas pārstāvjiem un noskaidrot to, cik mūsdienās lāzertehnoloģijām ir būtiska loma ikdienas dzīvē.

RTA iepriekšējas sadarbības ar firmu „Trumpf” rezultātā akadēmijas studenti iziet praksi šajā firmā, bet pirms diviem gadiem kopā ar „Trumpf” tika organizētas pirmās starptautiskās vasaras skolas studentiem un pētniekiem. Akadēmija vēlas noslēgt ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Vācijas firmu un radīt Rēzeknē centru, kurā paredzēts veikt pētījumus lāzertehnoloģiju praktiskās pielietošanas jomā, ārzemju partneru pieredzes pārnesē, lai veicinātu mazu un vidēju uzņēmumu attīstību ar lāzeru pielietošanu ražošanā. Paredzēta arī apmācības attīstība caur mūžizglītību, lai uzņēmumu pārstāvji varētu pilnveidot savas zināšanas un prasmes lāzertehnoloģiju jomā.

Tāpat jāuzsver, ka RTA darbojas Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskais centrs, kas izveidots, sadarbojoties ar bulgāru profesoru Ļubomiru Lazovu, kurš strādā RTA kā vadošais pētnieks. „Pētījumi liecina, ka Latvijā daudzas firmas ir iegādājušās lāzerus, tomēr trūkst pieredzes attīstīt zināšanas. Līdzīgi kā Štutgartē ir „Trumpf” apmācību centrs, kurā tiek izglītoti jaunie speciālisti lāzertehnoloģiju jomā, tad arī Rēzeknē tiek plānots īstenot studiju moduļus, ar kuru palīdzību varētu sagatavot mazo un vidējo uzņēmumu speciālistus, ceļot viņu konkurētspēju,” stāsta Ļ. Lazovs.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.