RTA pārstāvji piedalījās projektā par ilgtspējīgu attīstību

Otrdiena, 21. marts, 2017
13. – 15. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Izglītības, valodu un dizaina fakultātes docētāju grupa (A. Strode, R. Burceva, A. Vilkaste) piedalījās EDUBALT Ilgtspējīgas attīstības reģionālajā projektā.

Latvijas Universitātei piederošajā bāzē „Ratnieki” projekta organizatori un dalībnieki trīs dienas apguva pārmaiņu ieviešanas un vadīšanas prasmes, lai pēc tam, izmantojot jauniegūto pieredzi, iedzīvinātu ilgtspējas idejas pedagogu izglītībā un stiprinātu daudzpusīgu sadarbību dažādos līmeņos.

Dr. Shepherd Urenje no Upsalas Universitātes (Zviedrija) prezentēja tēmu „Reorienting Education in the post 2015”, kā arī vadīja diskusiju „Understanding and Defining Sustainability. A Strategy for Teacher Education – Learning, Unlearning and Relearning”. Savukārt Sinikka Suomalainen no Abo Universitātes (Somija) demonstrēja labās prakses piemērus priekšlasījumā „ESD: Examples from Baltic University Programme”. Diskusiju par ilgtspējīgas attīstības mērķiem un saikni ar izglītību vadīja Rea Raus no Tamperes Universitātes.

Pasākuma noslēgumā katrai augstākās izglītības iestāžu grupai bija iespēja iepazīstināt klātesošos ar savu redzējumu par izglītības ilgtspēju un savu lomu šajā procesā.

Rita Burceva, RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes lektore

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.