FRONTEX sāk īstenot maģistra programmu

Ceturtdiena, 10. septembris, 2015
2015.gada 7.septembrī, Varšavā, klātesot FRONTEX izpilddirektoram Fabrice Leggeri, notika Eiropas kopīgā maģistra studiju programmas Stratēģiskajā robežu pārvaldībā oficiālā atklāšanas ceremonija un ievirzes sesija.

Maģistra programmā uzņemti 27 studējošie – Eiropas Savienības dalībvalstu un Šengenas asociēto valstu robežapsardzības institūciju pārstāvji. Uzņemto vidū arī Latvijas Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Eiropas lietu un projektu nodaļas vadītājs majors Andrejs Rogozins. Sākot jau ar š.g. 14.septembri un turpmākos 18 mēnešus studenti konsorcija partnerinstitūcijās Igaunijā, Latvijā (Rēzeknes Augstskolā), Lietuvā, Nīderlandē un Spānijā apgūs 10 studiju moduļus, kas saistīti ar pamattiesībām, risku&draudu menedžmentu, inovācijām un tehnoloģijām. Rēzeknes Augstskolā ārvalstu studenti ieradīsies jau š.g.26.oktobrī, lai apgūtu studiju moduli „Līderība un organizāciju attīstība robežu pārvaldībā”.

Eiropas kopīgā maģistra studiju programma Stratēģiskajā robežu pārvaldībā atspoguļo vienu no FRONTEX galvenajiem uzdevumiem - atbalstīt robežsargu apmācības un profesionālo izglītību, nosakot kopējus apmācību standartus Eiropas līmenī.

Ceremonijā piedalījās projekta Konsorcija partneraugstskolas pārstāvji no Latvijas – Rēzeknes Augstskolas rektors Dr.sc.ing., prof. Edmunds Teirumnieks, maģistra programmas direktore Latvijā – Viktorija Pokule, maģistra programmas koordinatore Latvijā – Daina Znotiņa, kā arī Valsts robežsardzes pārstāve Daiga Kupcāne.
Eiropas kopīgās maģistra studiju programmas Stratēģiskajā robežu pārvaldībā uzsākšana ir jauns pavērsiens Eiropas robežsargu izglītībā.

Valsts robežsardzes koledžas

Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja Daiga KupcāneRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.