Biedrība „RAAA” īsteno projektu „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā”

Trešdiena, 9. septembris, 2015
Biedrība „Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” (RAAA) ir uzsākusi projektu, kurā tiek nodarbināti četri jaunieši bezdarbnieku atbalsta pasākumā „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” laika periodā no 2015. gada 1. septembra līdz 2016. gada 29. februārim.

Pusgada garumā pieredzi nevalstiskajā sektorā gūs Aina Silicka, kura dzīvo Rēzeknē un absolvējusi Rēzeknes Augstskolas studiju programmu „Tūrisma un viesnīcu uzņēmējdarbības vadība”. A. Silicka stāsta: „Ceru iegūt darba pieredzi un šajā amatā iemācīties ko jaunu. Par šo darbu pagaidām ir tikai pozitīvas atsauksmes. Noteikti jauniešiem ieteiktu iesaistīties šādā projektā, jo tā ir kolosāla darba pieredze un jo īpaši, ja vēl sanāk darboties kā man – tūrisma jomā.”

Elīna Sadovska ir no Balvu novada Briežuciema, taču dzīvo Rēzeknē. Absolvējusi Daugavpils Universitātes studiju programmu „Tiesību zinātne”. Dzīves moto – „dzīvo pozitīvi ar smaidu”! E. Sadovska norāda: „No šī darba es sagaidu pozitīvu attieksmi, spēju izpausties un sadarbību ar pieredzējušiem cilvēkiem sabiedrisko attiecību jomā. Ceru iegūt pieredzi, kas palīdzēs jauna darba meklējumos. Strādāt Sabiedrisko attiecību nodaļā un biedrībā „Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” ir ļoti interesanti. Patīk, ka ir iespēja iemācīties jaunas lietas un visu laiku ir nodarbinātība. Esmu ieguvusi jaunas paziņas. Noteikti ieteiktu izmantot iespēju šeit strādāt, jo šajā darbā ir tikai ieguvumi, esi aktīvs un sabiedrisks, kā arī ir iespējas iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Esmu darbojusies nevalstiskajā organizācijā „Dynamite”, kur mēs – jaunieši – organizējām pasākumus savā novadā, kā arī rakstījām projektus un piedalījāmies sabiedriskajā darbā.”

Daiga Barkāne ir visjaunākā projekta dalībniece, viņai ir 20 gadi, nāk no Bērzgales. Absolvējusi Malnavas koledžu, kur ieguvusi zināšanas grāmatvedībā. Daiga saka: „Šajā darbā vēlos iegūt pieredzi pasākumu organizēšanā, dažādu rakstu veidošanā un publicēšanā. Vēlos iegūt prasmes, kuras noderēs nākotnē. Gribētu vairāk pilnveidot sevi un ar saviem darbiem palīdzēt citiem. Darbs ir interesants un tajā pašā laikā atbildīgs. Citiem jauniešiem pilnīgi noteikti ieteiktu iesaistīties šāda veida projektā, jo šeit var daudz ko iemācīties un tajā pašā laikā iepazīt jaunus cilvēkus. Līdzīgi esmu darbojusies Bērzgales kultūras namā. Darbs bija saistīts ar jauniešiem un bija jāpalīdz organizēt pasākumus.”

Ceturtā projekta dalībniece ir Ginta Vītola, kura nāk no Cēsu puses. Absolvējusi Rēzeknes Augstskolas studiju programmu „Lietišķā vēsture”. Brīvajā laikā patīk ceļot un fotografēt. G. Vītola akcentē: „No šī darba es sagaidu pozitīvas emocijas, ceru pēc augstskolas absolvēšanas pakāpeniski iegūt darba pieredzi, tāpat jaunus paziņas, kā arī pieredzi sabiedrisko attiecību un nevalstisko organizāciju sfērā. Mani piesaista šāda veida darbs, jo tas ir saistīts ar cilvēkiem, tas ir aktīvs un radošs, jo jāpiedalās dažādos pasākumos, cilvēks ir kustībā, un man tas patīk. Darbojoties projektā, man noder augstskolā iegūtās zināšanas preses relīžu rakstīšanā un interviju veidošanā. Viennozīmīgi ieteiktu jauniešiem iesaistīties šāda veida projektā, ja tas tiek piedāvāts, jo var iegūt zināšanas, kas noderēs darba tirgū, vērtīgus kontaktus, kā arī jaunus draugus. Līdzīgi šim darbam esmu darbojusies jauniešu interešu centrā skolas laikā.”

Biedrībai „Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” ir divu gadu pieredze līdzīgu projektu īstenošanā un darbā ar jauniešiem.

Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.