Kazahstānas students Orhans Rahinbekovs: „Kora „Sonitum” CD „Dīva pasauļs” atklāj Latgales bagātības”

Trešdiena, 1. februāris, 2017
Lai arī pēc profesijas esmu tēlnieks, mana aizraušanās ir mūzika. Apmaiņas studiju programmas ietvaros divus mēnešus studēju brīnišķīgajā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA). Zināšanas apguvu Izglītības, valodu un dizaina fakultātē.

Šo divu mēnešu laikā iepazinu arī RTA ārpusstudiju aktivitātes. Apmeklējot RTA pasākumu, biju patīkami pārsteigts, koncerta laikā izdzirdot kora „Sonitum” skanīgo dziedājumu, kas tik lieliski savijās ar mūzikas instrumentu radītajām melodijām. Jutos saviļņots un guvu neatkārtojamu emociju gammu. Lai arī nesapratu valodu, kurā skanēja dziesmas, tomēr kora dalībnieku vienotais un izjustais dziedājums mani uzrunāja tik ļoti, ka nolēmu arī pats pievienoties kora sastāvam.

Kora nodarbības bija ļoti interesantas, citi dalībnieki  man palīdzēja gan pareizi izrunāt vārdus latviešu un latgaliešu valodā, gan sniedza šo vārdu tulkojumu. Mūsu kora diriģenta Jāņa Mežinska meistarība palīdzēja mums visiem būt vienotiem, lai katra kora dalībnieka dziedājums savītos vienā kopīgā veselumā un nonāktu pie klausītājiem. Tur arī slēpjas kora maģiskais spēks.

Dziedot kopā ar talantīgajiem kora dalībniekiem, es pa īstam apjautu, cik latgaliešu mūzika ir dvēseliska un patiesa.

Dodoties prom uz savu dzimteni, kā sveicienu aizvedu kora „Sonitum” 2016. gadā izdoto CD „Dīva pasauļs”, lai tuviniekiem un draugiem caur mūziku atklātu Latgales bagātības – valodu, dziesmas un kultūru. Droši varu teikt, ka latgaliešu mūzikai manā sirdī ir būtiska loma un ka tā atvēra durvis uz jaunu mūzikas pasauli.

Paldies RTA korim un tā vadītājam Jānim Mežinskim par sniegto iespēju iejusties kora kolektīvā un kopīgi uzstāties RTA pasākumā.

Orhans Rahinbekovs no Kazahstānas

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.