Eiropas sporta nedēļas laikā arī RA notika sportiskas aktivitātes

Otrdiena, 8. septembris, 2015
No 7. līdz 13. septembrim norisinās Eiropas Sporta nedēļa, kuras programmas ietvaros Latvijā tiek organizētas vairākas tematiskas dienas, piemēram, sports izglītības iestādēs, darba vietās, brīvā dabā, sporta klubos/fitnesa centros. Kampaņas aicinājums ir „Esi aktīvs!” (#BeActive)!

8.septembrī arī Rēzeknes Augstskolā (RA) norisinājās sporta aktivitātes „Diena bez lifta” un „Pusdienlaika vingrošana”, kuras vadīja RA sporta nodarbību vadītājs Aivars Kaupužs. Eiropas sporta nedēļas ietvaros visi RA darbinieki, studenti un skolēni tika aicināti vismaz vienu dienu neizmantot liftu, bet pārvietoties ar kājām, kas veicina sirdsdarbību.

Dalībnieki izmantoja iespēju un piedalījās dažādu vingrinājumu kompleksa aktivitātēs. Vingrinājumi bija gan muskuļu stiprināšanai, gan vingrošanas pamatu apgūšana, kā arī vingrojumi, kas paredzēti biroja darbiniekiem.
Tā kā mūsdienās liela daļa sava laika studentiem vai biroja darbiniekiem ir jāpavada pie datoriem, tad kampaņas ietvaros dalībniekiem tika sniegta informācija par vingrinājumiem, kuri aizņem ne vairāk kā 5 – 10 minūtes dienā, lai stimulētu un uzturētu tonusā savu ķermeni.

Paši dalībnieki teic, ka sporta aktivitātes ir nepieciešams veikt arī ikdienā, jo tas ir veselīgi. Tā, piemēram, 1.kursa studente Karīna Zuša aktīvi ir piedalījusies novada sacensībās, kā arī skriešanā un vieglatlētikā. Savukārt Raitis Šembelis kā dusmu izlādes veidu uzskata skriešanu un boksu un ir pārstāvējis savu skolu basketbola līgā.

Nodarbību pasniedzējs Aivars Kaupužs teic, ka turpmāk vēlētos, lai no studentu un docētāju puses būtu lielāka atsaucība šādām aktivitātēm. Iespējams, informācijas pārblīvējuma rezultātā informācija nenonāk līdz patērētājam. RA sporta nodarbību vadītājs teic, ka, lai aktīvi piesaistītu cilvēkus aktivitātēm, būtu nepieciešami mediatori, kuri idejas nestu personīgi kolektīvos.

Pēc sporta aktivitātēm dalībnieki devās uz lasītavu, kur iepazinās ar iekšējās kārtības noteikumiem RA sporta nodarbībās, pildīja aptaujas, kurās tika noskaidrots, kā emocionāli un fiziski jūtas students, kāds ir viņa veselības stāvoklis.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.