Vidusskolēn, kādēļ izvēlējies mācīties Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā un kā Tev patika RA Rozes svētki?

Otrdiena, 8. septembris, 2015
"Šajā skolā izvēlējos mācīties, jo te piedāvā mūsdienīgas laboratorijas, kuras varēs izmantot eksperimentiem un mācībās..."

Ervīns Sprindžs, 11.klase, Galēnu pagasts:

Šajā skolā izvēlējos mācīties, jo te piedāvā mūsdienīgas laboratorijas, kuras varēs izmantot eksperimentiem un mācībās. Patīk eksaktās zinātnes, tāpēc šī ir vislabākā vieta, kur sevi attīstīt. Nākotnes mērķi – IT joma, programmēšana, palikt Rēzeknē un, iespējams, studēt Rēzeknes Augstskolā. Ceru jaunajā skolā iegūt pieredzi, sadarbojoties ar klasesbiedriem, skolotājiem, protams, ka iegūt jaunus draugus, kā arī pamazām iepazīt augstskolas dzīvi.

Rozes svētki augstskolā bija interesanti, katram dalībniekam bija savs talants. Visvairāk patika puisis, kurš demonstrēja ar viduslaiku cīņas elementus. Viņš pelnīti ieguva titulu, tāpat arī interesants talants bija meitenei, kuras aizraušanās ir digitālā māksla.

Santa Latiševa-Čudare, 10.klase, Lendži:

Doties uz jauno Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu bija mirkļa iespaids, taču uzskatU, ka šeit būs iespēja iegūt kvalitatīvu izglītību. Nākotnē ir doma studēt medicīnu, tāpēc ir noderīgi, ka šeit pasniedz ķīmiju, fiziku, bioloģiju. CerU veiksmīgi nokārtot eksāmenus, labi pavadīt laiku. Ļoti patīk Rēzeknes Augstskolas vēsturiskā ēka ar telpām.
Rozes svētki bija kas jauns, bija interesanti pavērot, cik atraktīvi ir jaunieši. Tā ir liela uzdrošināšanās sevi prezentēt citu priekšā. Interesanti bija izdomāts par simboliem 1.kursa studentiem – pūcītēm, kur katra bija savā krāsā kā piederība konkrētajai fakultātei. Šādi pasākumi saliedē studentus.

Rūdolfs Čeirs, 11.klase, Nagļi:

Vidusskola piedāvā daudzas dažādas iespējas. Šeit šķiet interesantāk mācīties, uzsvars likts uz eksaktajām zinātnēm. Pagaidām grūti spriest par nākotnes plāniem. Ceru iegūt jaunus draugus, jaunas zināšanas, kas noderēs turpmākajā dzīvē. Nākotnē gribētu studēt Rēzeknes Augstskolā, jo apkārt ir draudzīga gaisotne.

Rozes svētki bija interesants, neredzēts pasākums. Bruņinieku cīņa patika vislabāk, tāpat dziesmas, dejas, interesanti bija, kā meitenes dejoja trīs dejas ar trīs nejauši izvēlētiem puišiem. Uzskatu, ka izvēlētie titula ieguvēji bija vislabākie.

Jeļizaveta Terentjeva, 11.klase, Ozolmuiža:

Parādījās iespēja pamēģināt ko jaunu šajā vidusskolā. Ceru iegūt jaunus draugus, pozitīvas emocijas.

Rozes svētkos bija diezgan smieklīgas situācijas, kā, piemēram, priekšnesums, kurā puisis kā talantu parādīja to, kā dodas uz klubu izklaidēties. Uzvarētājiem balvas bija ļoti labas no kinoteātra, muzeja un „Ausmeņa kebabs”, tāpēc vien ir vērts piedalīties. Izcēlās puisis bruņinieka tērpā ar savu talantu, kā arī patika, ka puišiem minūtes laikā bija jāsagatavo 1.septembra uzruna latgaliešu valodā.

Amanda Skrebele, 11.klase, Rēzekne:

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola ir kaut kas jauns. Patīk matemātika, tāpēc ceru to apgūt padziļinātāk. Bija vērojams juceklis pēc ģimnāzijas un Rēzeknes 1.vidusskolas apvienošanas, tāpēc labāk ir mācīties mierīgākā vidē. Uzskatu, ka skolas direktors Aivars Vilkaste skolu uzturēs augstā līmenī. Daži pedagogi šeit jau ir pazīstami, tāpēc nav viss gluži svešs. Vēlos izbaudīt neaizmirstamo vidusskolas laiku, aktīvi darboties skolā, kā arī ieviest tajā tradīcijas.

Rēzeknes Augstskolu esmu apmeklējusi Zinātnieku nakts ietvaros, kā arī Karjeras nedēļā. Augstskolā ir burvīgi kabineti, laba aparatūra, sakopta vide. Nākotnē vēlētos šeit studēt sociālo pedagoģiju, jo arī mana mamma Rēzeknes Augstskolā ir studējusi šajā programmā. Darbojos kā brīvprātīgā jauniešu atvērtajā centrā „JACis”, esmu Rēzeknes pilsētas Jauniešu domes vietniece.

Rozes svētkos bija žūrijas sastāvā. Studenti interesanti prezentēja savus talantus. Favorīts viennozīmīgi bijis puisis, kurš demonstrēja viduslaiku cīņas. Arī Rozes titula ieguvēja ir skaista, dzied, dejo, var prezentēt sevi, augstskolu. Bija pat doma sniegt vice-titulus dalībniekiem, jo bija sīva konkurence.
Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.