RTA zinātniskā granta „Tūrisma produktu attīstības iespēju izpēte Lūznavas muižā” rezultāti

Pirmdiena, 19. Decembris
2016.gada 1.martā tika uzsākta RTA zinātniskā granta „Tūrisma produktu attīstības iespēju izpēte Lūznavas muižā” īstenošana. Tā mērķis bija izpētīt tūrisma produktu attīstības iespējas Lūznavas muižā. Darbs projektā tika īstenots vairākos virzienos un etapos.

Projekta pētnieki I.Brīvere un V.Malahovskis ir apzinājuši un apkopojuši informāciju par Lūznavas muižas iedzīvotājiem 19.gs.b., Lūznavas muižas sadalīšanas plānu 20.gs.20.g., izveidots Kerbedzu dzimtas ciltskoks un izveidots foto materiāls.

Projekta pētniece A.Mežaka ir veikusi Lūznavas muižas parka floras izpēti, kuras rezultātā ievākts augu un ķērpju materiāls, kuru varēs izmantot, lai veidotu parka izziņas takas.

I.Silicka ir izpētījusi un apkopojusi informāciju par Lūznavas muižas teritorijā audzējamo (Latvijas teritorijā)  un uzturā izmantotajiem pārtikas produktiem 20.gadsimta sākumā, ēdienu receptes un ēšanas paradumi, kas raksturīgi bija šajā teritorijā (Latvijā) Kerbedzu dzimtas dzīves laikā Lūznavas muižā.

Projekta pētnieces I.Dembovska un L.Litavniece ir izpētījušas Lūznavas muižas kā tūrisma vietas pievilcību un noteikušas iespējamās attīstības iespējas.

Projekta ietvaros ir sagatavotas zinātniskās publikācijas.

RTA granta vadītāja L.LitavnieceRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu