Seminārs un meistardarbnīca „Fotogrāfija kā sociālās pētniecības un dizaina metode”

Piektdiena, 9. decembris, 2016
19. decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību tiek organizēts seminārs un meistardarbnīca FOTOGRĀFIJA KĀ SOCIĀLĀS PĒTNIECĪBAS UN DIZAINA METODE.

Pasākumā aicināti piedalīties studiju virziena „Mākslas” programmu potenciālie studenti - Daugavpils Mākslas un dizaina vidusskolas „Saules skola”, Valmieras  Mākslas vidusskolas un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi un skolotāji, kā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti – topošie dizaineri, skolotāji, kā arī ERASMUS studenti un RTA docētāji.

Mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņi un RTA studenti iepriekš ir saņēmuši patstāvīgā darba uzdevumu - veikt foto uzņēmumus savā dzīves/ mācību vidē, pievēršot uzmanību objektiem, lietām, procesiem, kas uzrunā pozitīvā vai negatīvā aspektā un, analizējot rezultātus, piedāvāt risinājumu – vai varam/nevaram kaut ko mainīt/uzlabot apkārtējā vidē, cilvēku labbūtībā ar dizaina līdzekļiem vai arī, ja nevaram mainīt realitāti, kā mēs varam mainīt sabiedrības attieksmi?

Skolu audzēkņu un RTA studentu redzējums tiks skatīts prezentācijās un paneļdiskusijā tiks spriests par sociālās fotogrāfijas izmantošanu dizaina pētniecībā.

Savukārt fotogrāfs no Vācijas Manuels Šrēders (www.manuelschroeder.com) iepazīstinās ar savu darbību dažādu mākslas projektu realizēšanā un vadīs meistardarbnīcu, kurā dalībnieki ar datorprogrammu palīdzību mainīs skatījumu uz fotogrāfijā fiksēto realitāti. Foto tēma - BETONS.

PROGRAMMA

Darba valodas: latviešu, angļu
10:00
Semināra atklāšana
(RTA aktu zāle 222. telpa)
 
10:10
Andra Irbīte
Aina Strode
Fotogrāfija kā metode  sociālajā pētniecībā un stratēģiskajā  dizainā
10:30
Manuels Šrēders
"Concrete Delusion"
 
 
11:30
 
11:50
12:10
Mākslas un dizaina skolu prezentācijas 
-        Daugavpils Mākslas un dizaina vidusskola „Saules skola”
-        Valmieras  Mākslas vidusskola
-        Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola
 Sociālā  fotogrāfija
12:30
Kafijas pauze/ pusdienas
13:15
Manuels Šrēders (Vācija)
Meistardarbnīca
 (ITC 203.aud.)
Paralēli – Paneļdiskusija:
Dizaina izglītība: pieredze un nākotnes scenāriji. Sociālā fotogrāfija vides izpētē. Pētījuma metodika.
15:15
Semināra noslēgums
15:25
Ekskursija pa RTA, izstādes „Pēctecība” apmeklējums koncertzāles „Gors” foajē.

 

Studiju virziena „Mākslas” vadītāja Aina Strode

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.