Izdots krāsojams dzejoļu krājums latgaliešu valodā pieaugušajiem „Linejis”

Otrdiena, 6. decembris, 2016
Biedrība „Latgolys Studentu centrs” ir izdevusi latgaliešu krāsojamo dzejoļu krājumu pieaugušajiem „Linejis”. Grāmatas tekstu autores ir Jana Skrivļa-Čevere, Dagnija Dudarjonoka, Gunta Nagle (Rēzeknes Augstskolas (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) absolventes) un Ligija Purinaša (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studente), ilustrāciju autore ir Ilze Gailāne, grāmatas redaktors – Valentīns Lukaševičs. Krājums ir izdots ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un AS „Latvijas Valsts meži” atbalstu.

Katra satikšanās ir līdzīga līnijai: tā var būt taisna, dziļi ievilkta vai nē, bezgalīga vai pārtraukta. Arī cilvēka kodolu veido dažādas savstarpējās krustošanās ar citiem: paralēli, perpendikulāri vai diagonāli.

Krāsojamais dzejas krājums „Linejis” ir piecu sieviešu sastapšanās un sajūtu ģeometrija, kurā katra no viņām atklāj savu pasaules uztveres valodu. Izdevums ir unikāls ar to, ka lasītājam tiek piedāvāta iespēja būt līdzdalīgam: lasīt un domāt līdzi, veikt pierakstus uz  grāmatas malām vai tam atvēlētajā vietā, un, ja gribas, tad arī izkrāsot melnbaltās ilustrācijas, kas ritmiski iespraukušās starp dzejoļiem.

Grāmatas radošā komanda aicina uz prezentācijas pasākumiem, kas notiks trijās Latgales pilsētās. Tā kā grāmatā publicētā dzeja ir daudzšķautņaina, arī prezentācijas pasākumi būs dažādi. Pirmais pasākums būs 7. decembrī plkst. 19.00Daugavpilī, bārā „Artilērijas Pagrabi”. Prezentāciju raksturojošā šķautne – nakts dzīve, dzeja kā flirts, dzeja kā nakts stihija, krāsaini kokteiļi, kas apreibina tāpat kā emocijas un naksnīgi piedzīvojumi pilsētā. Otrā šķautne iemirdzēsies rīta gaismā – prezentācija notiks 10. decembrī plkst. 11.00 Preiļos, TC „Ūga” kafejnīcā, – dzeja kā rīta tēja vai kafija, dzeja kā ikdienas sastāvdaļa, dzeja kā saruna pie brokastu galda, dzeja kā dzīves vajadzība. Trešais un noslēdzošais prezentācijas pasākums būs 16. decembrī plkst. 15.00 Rēzeknē, Latgales kultūrvēstures muzeja 3.stāvā. Raksturojošā šķautne – dzeja kā izteiksmes forma, dzeja kā vēstures un valodas lieciniece, dzeja kā mākslas darbs.

Pasākumu laikā būs iespēja klausīties, lasīt, zīmēt, piedalīties konkursos un vinnēt grāmatas!

Vairāk informācijas: tālr. 28362243; e-pasts: dagneja@gmail.comRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.