Rēzeknes Augstskolas Rozes svētkos jaunieši pārsteidz ar saviem daudzveidīgajiem talantiem

Ceturtdiena, 3. septembris, 2015
1.septembris allaž ir kā jauns sākuma punkts tiem, kuri strādā izglītības iestādēs, un tiem, kuri paši mācās vai studē, – jauni izaicinājumi un solis tuvāk mērķu īstenošanai. Arī Rēzeknes Augstskolas (RA) 1.kursa studenti sev ir izvirzījuši mērķi – studēt RA un apgūt to specialitāti, kas viņus interesē un aizrauj.

Zinību dienā 1. kursa studenti, RA mācībspēki un viesi pulcējās uz svinīgo jaunā studiju gada pasākumu. Laba vēlējumi studentiem, uzsākot studijas, izskanēja no RA rektora Edmunda Teirumnieka, V.E. Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča, RA fakultāšu dekāniem, RA Studējošo padomes priekšsēdētāja Kaspara Vanaga un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Aivara Vilkastes. Te jāakcentē, ka RA ir spērusi svarīgu soli izglītības laukā. Apzinoties, ka, nākotnē jāraugās mērķtiecīgi, šogad ir nodibināta un 1.septembrī pirmo reizi savas durvis vaļā vēra jaunā Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola.

Zinību dienas pasākumā muzikālus priekšnesumus sniedza RA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes studente, 2014. gada Rozes titula ieguvēja Laura Kudravska un Edijs Rancāns.

Pēc svinīgā pasākuma RA 1.kursu studenti piedalījās Rozes svētkos, kuros tradicionāli no pirmo kursu studentu vidus tiek izvirzīti divi jaunieši – meitene un puisis – kuri iegūst godpilno RA Rozes un RA Bruņinieka titulu. Pasākumu vadīja 2014. gada Rozes titula ieguvēja L. Kudravska un 2014. gada Bruņinieka titula ieguvējs Jānis Kozlovs.
Jauniešu, kuri pretendēja uz Rozes un Bruņinieka tituliem, sagatavotie priekšnesumi bija patiešām aizraujoši un interesanti, tādēļ žūrijai nebija nemaz tik viegli izvēlēties uzvarētājus. Jāuzsver, ka žūrijas sastāvā darbojās: RA absolvente, 2015. gada Goda absolventa titula ieguvēja, Latgales Kultūrvēstures muzeja direktores vietniece zinātniskajā darbā, dzejniece un daudzu dziesmu tekstu autore – Ineta Atpile-Jugane; RA lektore, komunikācijas zinātņu doktore un Reģionālistikas zinātniskā institūta zinātniskā asistente Sandra Murinska-Gaile; Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Aivars Vilkaste, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 11.klases skolniece Amanda Skrebele; kebabnīcas „Ausmeņa Kebabs” īpašnieks, mūzikas apvienības „Ausmeņa Rekords” dalībnieks un radoša personība – Valters Murāns; RA Studējošo padomes priekšsēdētājs Kaspars Vanags.

Dalībnieki – Ērika Kanča, Līva Bulmeistre, Santa Cvetkova, Toms Kļaviņš, Māris Bitte, Jānis Matulis, Ilze Virviša, Kaspars Ločmelis un Mārtiņš Putnis – dejoja dažāda stila dejas, dziedāja dziesmas latgaliešu un angļu valodās, rādīja savus lieliskos ar datorprogrammu radītos zīmējumus, improvizēja, deklamēja, cienāja žūriju ar pašceptu torti un pat pārsteidza ar aizraujošu viduslaiku cīņu demonstrējumu.

Rūpīgi izvērtējot dalībnieku sniegumu, žūrija par 2015.gada RA Rozi nominēja Ēriku Kanču, savukārt par Bruņinieku kļuva Toms Kļaviņš. Papildus saņemtajiem tituliem un balvām no RA jaunieši saņēma dāvanas arī no pasākuma atbalstītājiem – Latgales Kultūrvēstures muzeja, kebabnīcas „Ausmeņa Kebabs” un kinoteātra „Silverscreen Rēzekne” – uzvarētāji varēs izmantot Latgales Kultūrvēstures muzeja ielūgumus un iepazīt Rēzeknes pilskalna dzīļu noslēpumus un pārējos muzeja dārgumus muzeja Rozes vadībā, tāpat lieti noderēs kebabnīcas „Ausmeņa Kebabs” dāvanu kartes 10 eiro vērtībā un kino biļetes no kinoteātra „Silverscreen Rēzekne” uz kādu no pašu izvēlētām filmām.
RA Roze Ērika Kanča ir no Varakļāniem, absolvējusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu un RA studēs par sociālo rehabilitētāju. Šo profesijas izvēli viņa raksturo ar vēlmi palīdzēt un strādāt ar cilvēkiem, kuriem vajadzīga palīdzība. Jaunietes hobiji ir dziedāšana, volejbols, riteņbraukšana, un konkursa laikā viņa demonstrēja savas lieliskās dziedāt un dejotprasmes. Ērika atzīst, ka jaunajā studiju gadā vēlētos dziedāt RA korī „Sonitum” un piedalīties dažādos augstskolas pasākumos.

Savukārt RA Bruņinieks Toms Kļaviņš ir no Rēzeknes novada Lūznavas, absolvējis Rēzeknes Valsts poļu ģimnāziju un RA studēs mehatroniku, jo saskata šajā jomā lielu potenciālu. Jāuzsver, ka, apmeklējot augstskolu Ēnu dienā un Informācijas dienā, jaunietis sapratis, ka mehatronika ir perspektīva joma, kurā darboties. Toma hobiji ir tautu dejas, makšķerēšana un viduslaiku cīņas. Tā kā Toms ir vēstures aktīvistu un rekonstruktoru biedrības „Kroma kolna bruoliste” dalībnieks, tad kopā ar brālēnu nodemonstrēja viduslaiku cīņas, ģērbušies tiem laikiem atbilstošā ekipējumā. Toms atzīst, ka jaunajā studiju gadā vēlas sākt dejot deju kolektīvā „Dziga” un pilnveidot savas latgaliešu valodas zināšanas.

Jauniešu enerģija, radošums un daudzveidīgie talanti, ko varēja vērot Rozes svētkos, iedvesmo un liek priecāties par to, ka RA aktīvo jauniešu pulks šogad ir kļuvis vēl kuplāks. Paldies pasākuma dalībniekiem un visiem, kuri palīdzēja, lai RA Zinību diena un Rozes svētki izdotos! Vēlreiz paldies pasākuma atbalstītājiem – Latgales Kultūrvēstures muzejam, kebabnīcai „Ausmeņa Kebabs” un kinoteātrim „Silverscreen Rēzekne”! Lai veiksmīgs jaunais studiju gads!

Inga Kaļva, RA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.