Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā aizvadīta pirmā Zinību diena

Trešdiena, 2. septembris, 2015
1.septembrī Rēzeknē durvis vēra jauna mācību iestāde – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola, kuras dibinātājs ir Rēzeknes Augstskola (RA). Izglītības iestāde atrodas Atbrīvošanas alejā 90.

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā jaunieši ieradušies mācīties no visas Latgales. Zinību dienā skolā bija jūtams priecīgs satraukums. Skolēni mazliet kautrīgi, bet ar cerību pilniem skatieniem raudzījās apkārt.

Pasākumā klātesošos sagaidīja jaunās vidusskolas direktora p.i. Aivars Vilkaste, sveicinot un uzmundrinot audzēkņus, – kopskaitā 31 skolēnu, no kuriem 10.klasē – 21 skolēns un 11.klasē – 10 skolēni. „Ideja izveidot Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu tika lolota jau ilgi, taču 2015.gada 19.jūnijā Rēzeknes Augstskolas Senāts pieņēma šo vēsturisko lēmumu. Tas ir pirmais gadījums mūsu valstī, kad augstskola izveido vidusskolu,” uzsvēra A.Vilkaste.
Svinīgā notikuma viesu vidū bija Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks, kurš vidusskolai pasniedza dāvanu – viesu grāmatu, Rēzeknes pilsētas domes deputāts Vjačeslavs Dubovskis, kā arī pārstāvji no augstskolas – 2014.gada Rozes titula ieguvēja Laura Kudravska, kura klātesošos priecēja ar dziesmu, un RA Studējošo padomes pārstāve Dagnija Kotāne, kura aicināja vidusskolēnus sadarboties ar augstskolas Studējošo pašpārvaldi un iesaistīties augstskolas dzīvē. Arī skolēni veltīja apsveikuma vārdus savai jaunajai skolai.

„Skola ir cilvēki, kas veido šo skolu. Mērķis – lai rezultāts būtu ekselents,” kodolīgs bija direktors A. Vilkaste. Šiem vārdiem izskanot, ieskanējās mazais zvans uz lielo skolu. Vēlam veiksmi klašu audzinātājām – Marutai Krustānei un Nellijai Vilkastei, kā arī visiem pedagogiem!

Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.