Futbols: fiziska attīstība un veselīgs dzīvesveids

Pirmdiena, 3. oktobris, 2016
Septembrī SK „Kuorsova/Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija” komanda Entuziastu futbola līgas turnīrā ieguva 3. vietu. Uz nelielu sarunu aicināju futbola komandas kapteini Arvi Zelču, lai vairāk uzzinātu par komandu un tās turpmākajiem plāniem.

Kā izveidojās SK „Kuorsova/Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija” komanda?

– Komanda izveidojās pagājušajā gadā, kad vairāki Latgales puiši zem nosaukuma SK „Kuorsova” uzsāka dalību Mateja futbola līgā un jau debijas sezonā ieņēma 6. vietu 16 komandu konkurencē. Šovasar notika apvienošanās ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas puišiem, lai uzsāktu ilglaicīgu sadarbību. Entuziastu futbola līga bija pirmais kopīgais turnīrs. Komandā spēlē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti – Jānis Kromāns un Matīss Sidorovs, kā arī vairāki absolventi.

Pastāsti nedaudz par Entuziastu futbola līgas turnīru!

– „Entuziasti” ir sporta biedrība, kas organizē amatieru turnīrus dažādos sporta veidos. Pēc ļoti lielas komandu atsaucības hokejā, basketbolā, volejbolā un citos sporta veidos šogad organizatori pirmo reizi izlēma rīkot arī futbola turnīru. Tas bija sava veida izmēģinājums, balstoties uz vērā ņemamu pieredzi un panākumiem līdzīgos citu sporta veidu turnīros

Entuziastu futbola līgā piedalījās astoņas komandas. Pēc regulārā turnīra SK „Kuorsova/ Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija” ierindojās 3. vietā. Turpinājumā norisinājās play-off turnīrs. Pārliecinoši pārvarot ceturtdaļfinālu, pusfinālā diemžēl nācās piekāpties nākamajiem turnīra čempioniem, kas kopumā deva dalītu 3. vietu.

Kad ieplānotas nākamās sacensības?

– Jau oktobra sākumā plānots uzsākt dalību Mateja futbola līgā, kura norisināsies līdz pat aprīlim. Turnīrā kopumā startē 16 komandas. Tas ir viens no lielākajiem amatieru ziemas sezonas turnīriem, kas citu vidū izceļas ar to, ka uzsvars tiek likts uz cilvēciskajām attiecībām un augstu morāli, tajā pašā laikā saglabājot labu spēles kvalitātes līmeni.

Tu esi komandas kapteinis. Kā raksturotu komandu?

– Komandu noteikti raksturo tas, ka futbolu mīloši Latgales puiši atrod iespēju apvienoties Rīgā, lai kopā ar novadniekiem turpinātu spēlēt šo spēli, arī atrodoties tālu no mājām, galvenokārt – sava prieka pēc. Tomēr, kā pierādījies, ir izdevies gūt arī labus rezultātus, tādējādi popularizējot arī savu atbalstītāju vārdu. Komanda citu vidū izceļas ne tikai ar savstarpējo saziņas valodu, kas bieži vien novērš pretinieku uzmanību, bet arī ar tehniski skaistu spēli, disciplīnu un savstarpēju cieņu.

Man tāpat kā komandas biedriem futbols nozīmē apvienot fizisku attīstību un veselīgu dzīvesveidu ar iespēju atpūtināt prātu no ikdienas darbiem un mācībām.

Tavs novēlējums jauniešiem, lai viņi vairāk pievērstos sportiskām aktivitātēm.

– Sports – tas ir stilīgi. Tomēr nedrīkst arī aizmirst, ka, nodarbojoties ar sportu un piekopjot veselīgu dzīvesveidu, tu to dari sevis dēļ – pats izkop savu ķermeni un veido to tādu, kādu vēlies gan fiziski, gan arī mentāli, jo tieši veselā miesā ir vesels gars.

Inga Kaļva, RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.