Tavu iespēju un pieredzes ceļš „Dzigā”. Pievienojies!

Sestdiena, 1. Oktobris
Šā gada martā ar grandiozu koncertu Latgales vēstniecībā „Gors” lielajā zālē tika izdejota deju kopas „Dziga” 25 gadu jubileja. Ar vairākiem koncertiem vasarā plūstoši esam uzsākuši divdesmit sesto deju kopas radošo sezonu: jūlijā iedancinājām Eiropas tautu festivāla dalībniekus latgaliskos dančos un priecējām latgaliešu mūzikas festivāla „Muzykys Skrytuļs” dalībniekus, esam pieskandinājuši Polijas Tatrus ar latgalisko mentalitāti; septembra sākumā deju kopas jaunieši priecēja skatītājus Utenas pilsētas svētkos (Lietuva) un dejas soļos un kustībās apdzīvoja Lūznavas muižas jumtus un pagalmus Eiropas kultūras mantojuma dienām veltītajā vides, mūzikas, gaismas un dejas uzvedumā „Lūznava atspulgā”.

Iesākoties „oficiālajai” jauniešu deju kopas „Dziga”  2016./2017. gada sezonai,  esam devušies uz Štutgartes latviešu  rīkoto  rudens  sadanci, kurā piedalīsies dejotāji no Minsteres, Frankfurtes (Vācija),  Cīrihes (Šveice), kā arī pasākuma saimnieki un organizatori dejotāji no Štutgartes  un  mēs.  

„Dzigas” dalība  šajā pasākumā kļuva iespējama,  pateicoties  sadarbībai ar  Štutgartes latviešu kultūras biedrību „Saime”, Sabiedrības integrācijas  fondu, Rēzeknes pilsētas domi, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un biedrību ESTO. Novembrī  „Dziga” prezentēs un mācīs interesentiem  kadriļas  projektā „Starptautiskā kadriļu nakts”, bez latviešu kadriļām būs iespēja redzēt karēļu kadriļas „Dzigas” izpildījumā.

Jau ar šo sezonu  sāksim apgūt 2018.gada Vislatvijas Dziesmu un deju svētku  repertuāru,  kā arī 2017.gada Baltijas valstu studentu svētku, kas notiks nākamgad vasaras saulgriežos  Tartu (Igaunija), repertuārus. Pavasari tradicionāli ieskandināsim ar ikgadēju deju koncertu; piedalīsimies Latgales kongresa simtgades pasākumos Rēzeknē 2017.gadā no 1. līdz 7. maijam un vasarā ceļosim uz Eiropas Tautu festivālu Francijā. 

„Dzigas” jauniešu pamatkodols jau ķēries pie mēģinājumu darba, bet tos, kuri vēlas pievienoties un kopā turpināt „Dzigas” tradīcijas dejā, draudzībā, sapratnē un vēlmē ceļot, aicinām ierasties 2016.gada 18.oktobrī plkst. 19.00 koncertzāles „Gors” deju zālē (ieeja no pagalma puses) uz dejotāju uzņemšanas mēģinājumu (līdzi noderēs deju kurpes vai sporta apavi.).

Japāņi saka tā: „Tāls ceļš sākas tepat – blakus.”  Tavu iespēju un pieredze ceļš var sākties tepat „Dzigā”. PIEVIENOJIES!

Deju kopas „Dziga” vadītāja Inga DreleRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu