RTA docētāji apmeklēja starptautisko dizaina izstādi „100% Design 2016” Londonā

Trešdiena, 28. septembris, 2016
Dizaina nozares specifika izpaužas nemitīgā virzībā un attīstībā, kas saistīta ar tehnoloģisko un estētisko jauninājumu ieviešanu, meklējot jaunas izpausmes formu un materiālu izmantošanā cilvēkam ērtas darbības vides radīšanā. Dizainera profesionālais uzdevums ir sekot novitātēm nozarē un sadarboties ar ražotājiem.

Arī visiem topošajiem dizaineriem, lai apgūtu nozares jaunumus, studiju programmu ietvaros tiek nodrošinātas iespējas apmeklēt izstādes, seminārus un cita veida pasākumus Latvijā. Plašākam ieskatam noder arī citviet pasaulē organizētās un profesionāļu vidū popularitāti ieguvušās gadskārtējās dizaina izstādes, kuras regulāri apmeklē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) dizaina programmu docētāji, kuri gūtajos iespaidos dalās ar studentiem.

Tā šī rudens aktualitāte Eiropā bija Londonā organizētais Dizaina festivāls, kura ietvaros notika starptautiskā dizaina izstāde „100% Design 2016”, kas ir lielākais un visilgāk eksistējošais dizaina industrijas notikums nozares profesionāļiem Lielbritānijā.  

Kopā ar Latvijas Dizaineru savienības kolēģiem izstādi apmeklēja RTA docētājas, dizaina studiju programmu direktores Aina Strode un Diāna Apele.

Pasākuma programma bija ļoti piesātināta, jo četru dienu garumā izstādes ietvaros notika arī lekcijas un meistardarbnīcas par dizaina problemātiku un attīstības jautājumiem. Citā griezumā dizainu varēja vērot starptautiskajā dizaina biennāles izstādē, kur dominēja konceptuālā dizaina ekspozīcijas dažādu pasaules valstu interpretācijā par tēmu „Utopija”.

Londonā ir lieliska iespēja iepazīt dažādos laikos pasaulē radīto dizainu. Tā Viktorijas un Alberta muzeja plašā patstāvīgā ekspozīcija ir daudzveidīgu dizaina nozaru (mode, arhitektūra, stikls, metāls u.c.) vēstures eksponējums.

Iespēja skatīt Londonas dizaina festivāla pasākumus klātienē ir nozīmīga docētāju profesionālajā izaugsmē un ir pozitīvs piemērs studentiem – būt aktīviem, zinātgribošiem savas jomas profesionāļiem.

Aina Strode, profesionālā maģistra studiju programmas „Dizains” direktoreRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.