RTA dizaina studiju programmu studenti piedalās Baltijas dizaina izstādē „Design Isle 2016”

Otrdiena, 27. septembris, 2016
Rudenī Rīga kļūst par Baltijas dizaina galvaspilsētu, jo no 30. septembra līdz 2. oktobrim Ķīpsalā notiek Rīgas starptautiskā dizaina izstāde „Design Isle 2016”. Tajā varēs apskatīt Baltijas dizaina nozares uzņēmumu, profesionāļu un studentu dizaina darbus.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Izglītības, valodu un dizaina fakultātes ekspozīcijā būs apskatāmi pēdējā studiju gada profesionālā bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Vides dizains” diplomandu darbi – interjera un eksterjera projektu vizualizācijas plaknē un funkcionāli dekoratīvi objekti – drēbju pakaramie. Ekspozīcijā būs skatāmas arī profesionālā maģistra studiju programmas „Dizains” apakšnozares moduļa „Grafiskais dizains” maģistra darbu vizualizācijas plaknē.

Izstādes laikā tiks paziņoti Latvijas labākie dizaineri un pasniegtas „Gada balvas dizainā 2016” interjera, vides, lietu un saziņas dizaina nominācijās. Noskaidros arī studentu „Gada balvas dizainā 2016” uzvarētājus. Augstskolu konkursa 2. kārtas nominantu vidū ir izvirzījušies arī RTA bakalaura un maģistra programmu studenti – bakalaura programmas absolventes Natālija Kolosova un Kristīne Tribrate, kuras tagad studē RTA maģistra programmā (bakalaura darbu vadītāja Diāna Apele), interjera kategorijā un maģistra programmas absolvente Irēna Ivanova (maģistra darba vadītāja Aina Strode) saziņas dizaina kategorijā. Vēlam veiksmi jaunajām dizainerēm iegūt kādu no „Gada balvām dizainā 2016”!

Izstādes pirmajā dienā, 30. septembrī, notiks izglītojoši informatīvs pasākums radošo industriju pārstāvjiem – „Iestartē dizainu”. Tajā norisināsies tīklošanās un investīciju piesaistes apmācības, tiks sniegts ieskats, kā no dizaina start-up idejas nonākt līdz konkurētspējīgam produktam un kā to virzīt tirgū. Savukārt dienas noslēgumā notiks dizaina start-up ideju konkurss. Šajā un citos šīs dienas pasākumos piedalīsies arī RTA dizaina programmu studenti, absolventi un mācībspēki.

Bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” direktore Mg.design, Mg.art., Mg.paed. lektore Diāna ApeleRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.