Apmeklē aizraujošo pasākumu „Zinātnieku nakts 2016” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā!

Trešdiena, 21. septembris, 2016
30. septembrī no plkst. 18.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas alejā 115, notiks „Zinātnieku nakts 2016”. Ikvienam interesentam tiks piedāvātas daudzpusīgas aktivitātes par tēmu „Tehnoloģijas un dzīves kvalitāte”.

RTA, kas no 1. janvāra ir mainījusi savu statusu, no Rēzeknes Augstskolas kļūstot par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, aicina ikvienu interesentu 30. septembrī būt klāt zinātnes iepazīšanas svētkos Rēzeknē. Akadēmijas plašajās telpās būs iespēja sekot līdzi dažādiem aizraujošiem eksperimentāliem demonstrējumiem, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, tādā veidā atraktīvi iepazīstot zinātnes neparasto pasauli. Apmeklētāji varēs paplašināt zināšanas par tehnoloģiju ietekmi savā ikdienas dzīvē.

Šogad Rēzeknē pasākums notiks jau devīto reizi, apliecinot, ka zinātnes iepazīšanas svētki septembra izskaņā ir kļuvuši par skaistu tradīciju, pulcējot lielus un mazus apmeklētājus.

Interaktīvās nodarbības

Ķīmija un veselīga vide” –izmantojot ķīmijas eksperimentus, tiks skaidroti ikdienā notiekošie procesi. Varēs vērot paraugdemonstrējumus.

Interaktīva nodarbība – izglītojošas datorspēles „Iepazīsimies/ Īsapazeisim” pilotēšana – spēle ļaus iepazīt 19. gs. beigu – 21.gs. tipiskas darba, studiju vides, kas kalpojušas par atklājumu un sasniegumu vietu pazīstamākajiem no Latgales nākušajiem, pasaulē zināmajiem māksliniekiem, režisoriem, zinātniekiem. Kā "aklajā randiņā" varēs iepazīties un iejusties slavenu cilvēku dzīvē un pārliecināties par savu erudīciju un spēju koncentrēties.

„Kas ir ilgtspējīgs dizains?” –  nodarbība par ilgtspējīga dizaina izstrādāšanu un realizāciju. Jauna produkta izstrāde – ilgtspējīgu gaismas ķermeņu izgatavošana.

„Informācijas tehnoloģiju attīstības tendences” – nodarbība par pašreizējo situāciju IT jomā. Iespēja praktiski pārbaudīt sava telefona starojuma intensitāti.

„Mana patība kā dzīves kvalitāte: es valodās un digitālajos rīkos” – digitālo mācību rīku demonstrēšana.

„Psiholoģijas brīnumi” – dalība eksperimentos, kas atklās uztveres, atmiņas domāšanas un iztēles īpatnības.

„Cilvēka bioloģisko parametru noteikšana” – praktiska nodarbība, kuras laikā varēs noteikt savus bioloģiskos parametrus.

„Tehnoloģijas svešvalodu apguvē un tulkošanā” – nodarbībā tiks piedāvāti dažādi interaktīvi uzdevumi.

„Ciparu vadāmie darba galdi un to iespējas” – darbs ar CNC virpu.

„Zinātnes sasniegumi lāzertehnoloģijās” – iepazīšanās ar zinātniskajiem sasniegumiem lāzertehnoloģiju jomā. Paredzēti paraugdemonstrējumi.

„Sumo robotu kaujas” –  studentu izgatavoto robotu cīņu paraugdemonstrējumi.

,,Ņem rotaļlietu un nāc uz Zinātnieku nakti!” – kam jāpievērš uzmanība, pērkot rotaļlietu. Iespēja pārbaudīt līdzi paņemtās rotaļlietas.

„Garšas sabiedriskajā ēdināšanā” – dalība interaktīvā nodarbībā ar demonstrāciju.

"Laimes lācis >=< Dzīves kvalitāte" interaktīva nodarbība, kuras laikā notiks dzīves kvalitātes meklējumi.

Viktorīnas, konkursi

„Atjautīgā matemātika – ceļš uz loģisko domāšanu”

Mazajiem apmeklētājiem rotaļu istaba – „No spēlēm līdz zināšanām”

„Nakts orientēšanās” – kontrolpunktu atrašana RTA teritorijā ar papildu uzdevumiem.

Radošās darbnīcas

„Glokālais eksperiments modes inženierijā jeb radi veselīgu vidi pats!” – improvizēta izstāde, kurā tiks prezentēti eksperimentu rezultāti.

Vairāk informācijas par pasākumu: e-pasts: san@ru.lv; tālr. 26656553

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.