Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ir atvērta Konfūcija klase

Piektdiena, 16. septembris, 2016
15. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) telpās, Atbrīvošanas alejā 90, norisinājās Konfūcija klases atklāšanas svētki, kuros piedalījās arī Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) vēstnieks Latvijā Huans Juns (Huang Yong).

Atklāšanas pasākumā klātesošos sveica Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Huans Juns (Huang Yong), Latvijas Universitātes (LU) Konfūcija institūta Ķīnas puses direktors prof. Šan Cjuaņju (Shang Quanyu), Latvijas puses direktors prof. Pēteris Pildegovičs, Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvaldniece Sandra Ežmale, RTA rektors Edmunds Teirumnieks un RTA rektora vietnieks sadarbības un attīstības jautājumos Gunārs Strods.

ĶTR vēstnieks izteica pateicību RTA par Konfūcija klases izveidi Rēzeknē, norādot uz to, ka Konfūcija klases izveide ir kā sadraudzības tilts starp Ķīnu un Latviju. Uzrunas laikā vēstnieks uzsvēra, ka Konfūcija klase paver logu RTA studentiem un Rēzeknes iedzīvotājiem uz Ķīnas kultūras un valodas apguvi.

RTA rektors Edmunds Teirumnieks atklāja, ka, pateicoties LU Konfūcija institūta Latvijas puses direktora Pētera Pildegoviča ierosinājumam organizēt Konfūcija klasi arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, šodien visiem ir iespēja piedalīties šajos svētkos.

Pasākumā ar muzikāliem priekšnesumiem viesus priecēja RTA 2015. gada Rozes titula ieguvēja Ērika Kanča un Rēzeknes ķīniešu valodas apguvēji, kuri izpildīja dziesmu par draudzību. LU Konfūcija institūta ķīniešu valodas skolotāja Vu Vei (Wu Wei) pārsteidza visus ar savu klavierspēli.

Sadarbojoties ar LU Konfūcija institūtu, RTA Mūžizglītības centrā ķīniešu valodu ir iespējams apgūt no 2013. gada, valodas un kultūras kursus vada brīvprātīgie skolotāji no Ķīnas. Ar ĶTR Konfūcija institūtu galvenās pārvaldes „Haņbaņ” finansiālu atbalstu izveidota Konfūcija klase.

Saskaņā ar Ķīnas statistikas datiem Latvijā ir atvērtas trīs Konfūcija klases, ieskaitot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Konfūcija klasi. Kopumā Eiropā ir izveidoti 169 Konfūcija institūti un 257 Konfūcija klases.

Jūlija Jurāne,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto: Māris JustsRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.